Port Kultury

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci

Zajęcia umuzykalniające

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci to ekscytująca podróż do świata dźwięków i muzyki. Lekcje prowadzone będą metodą Emila Jacque’a Dalcroze’a oraz Carla Orffa. Metoda Dalcroze’a pozwala dzieciom na kreatywne wyrażanie się poprzez muzykę i ruch, rozwijając jednocześnie ich zdolności słuchowe, poczucie rytmu oraz koordynację ruchową.

Dzięki instrumentarium Orffa maluchy będą miały okazję poznać różnorodność dźwięków oraz możliwość improwizacji na wybranych instrumentach – co wzbogaci ich zmysł muzyczny.

Każde zajęcia będą pełne radości, zabawy i twórczego eksperymentowania z dźwiękami, stwarzając doskonałą okazję do rozwoju społecznych umiejętności poprzez wspólne działania z rówieśnikami. Ponadto, zajęcia umuzykalniające są świetnym treningiem pamięci i koncentracji, poprawiają samopoczucie, regulują trudne emocje, rozwijają zdolności językowe oraz manualne.

Zajęcia są prowadzone w dwóch kategoriach wiekowych:
– 3-4 lata
– 5-7 lat

 

INSTRUKTOR: Joanna Sobieraj

W 2016 roku ukończyłam studia muzyczne na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

W 2020 roku odbyłam szkolenie instruktorskie „Professional Vocal Coaching” poświęcone współczesnej technice wokalnej MIX, na którym zdobyłam tytuł Certyfikowanego trenera wokalnego.

Swoją drogę zawodową rozpoczęłam jako nauczyciel rytmiki w przedszkolu Językowo-Artystycznym. Następnie pracowałam jako instruktor zajęć muzycznych, instruktor gry na instrumentach klawiszowych, nauczyciel muzyki w gimnazjum, oraz udzielałam indywidualnych lekcji śpiewu i gry na pianinie.

Zdobyte doświadczenie pomaga mi w nawiązywaniu dobrej relacji z dziećmi i młodzieżą, a także dostosowywaniu metodyki nauczania do ich indywidualnych potrzeb i umiejętności.

Moja praktyka zawodowa w różnych grupach wiekowych umożliwia mi kreatywne podejście do edukacji muzycznej, inspirując uczniów do odkrywania i rozwijania swojego talentu muzycznego.

Jestem kreatywną, cierpliwą i pełną zrozumienia osobą, co pozwala mi budować silne relacje z ludźmi.

Prywatnie jestem żoną oraz mamą dwóch córek.

 

Godziny otwarcia

  • pn-pt godz. 09:00-21:00
  • sobota, godz. 10:00-18:00

Odwiedź nasz profil na Facebooku

powrót do góry