Aktualności< Powrót

Koncert „Kaczmarski. 20 lat ciszy” / Kuba Blokesz Solo

Zaproszenie
Kiedy 24 maj piątek
Gdzie Lapidarium pod Ratuszem

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na koncert „Kaczmarski. 20 lat ciszy”. Na scenie w solowym projekcie wystąpi Kuba Blokesz: piosenkopisarz, gitarzysta, wokalista. Występ odbędzie się jako jeden z serii koncertów poświęconych twórczości Jacka Kaczmarskiego. Ma on szczególnie wyjątkowy charakter, ponieważ w tym roku przypada 20. rocznica śmierci tego niezrównanego polskiego barda, poety i kompozytora.

Koncert odbędzie się 24 maja 2024 o godz. 19:00 w Lapidarium pod Ratuszem.

Bilety w cenie 30,00zł do nabycia:

– stacjonarnie, w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu, ul. Rynek 20, w godzinach otwarcia placówki;

– internetowo, na stronie:
www.kupbilecik.pl/imprezy/128144/Sandomierz/Kuba+Blokesz .

 

***
KUBA BLOKESZ – notka biograficzna

Ślązak mieszkający w Warszawie. Piosenkopisarz, gitarzysta, wokalista. Śpiewa piosenki napisane przez siebie, tłumaczenia i piosenki innych autorów. Nieodmiennie towarzyszy mu gitara. Przejechał ze swoimi piosenkami już ćwierć miliona kilometrów.

Współpracował z takimi tuzami, jak·. Jaromír Nohavica, Andrzej Poniedzielski, Renata

Przemyk, Piotr Machalica, Stefan Brzozowski, Roman Kołakowski, Jerzy Satanowski czy Bogusław Sobczuk.

Laureat wielu festiwali piosenki, m.in.:

Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie (dwukrotnie),
• „Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie,
• Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie,
• Festiwal Twórczości „Korowód” w Krakowie,
• Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu,
• Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku,
• Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Święto Wolności” w Gdańsku.

Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia oraz transmitowanych w TVP (2011-2016).

W 2016 roku, z inicjatywy Zakonu Karmelitów Bosych, powstało dwupłytowe wydawnictwo: Bóg sam wystarcza – poezje z Karmelu z wierszami św. Teresy z Ávili i innych świętych karmelitów. Pełnił na nim rolę producenta i kompozytora, nagrywał również gitary i śpiewał. Pod koniec 2021 ukazał się album Wybieram Wszystko – charytatywna płyta dla Hospicjum Cordis, poświęcona poezji św. Teresy z Lisieux, na której kompozycje Kuby Blokesza nagrali m. in. Marcin Wyrostek, Renata Przemyk, Kasia Moś, Joanna Słowińska, Maciej Balcar, Piotr Kupicha, czy Andrzej Lampert.

W 2020 zrealizował nagranie kompletnego poematu Missa Pagana Edwarda Stachury z muzyką Romana Kołakowskiego.

Podczas pandemii, przeniósł swoją działalność do Internetu, tworząc serię koncertów „Liga Mistrzów”, będących recitalami poświęconymi mistrzom piosenkopisarstwa. Filmy na jego kanale zostały wyświetlone już ponad 2 500 000 razy i zgromadziły ponad 10 000 subskrybentów.

Autor cotygodniowej audycji „60do40” w Radiu Rzeszów (2021), gdzie eksplorował świat piosenek z dobrym tekstem.

Ma na koncie debiut fonograficzny pt. Lwów. Szkice Miejskie (DALMAFON, wyd. 2015), który jest programem poetyckim złożonym z tekstów współczesnych poetów ukraińskich przetłumaczonych premierowo na język polski z jego muzyką. W nagraniu wzięli udział Piotr Machalica i Joanna Lewandowska.

W 2018 wydał – razem z zespołem Chwila Nieuwagi – płytęMorawska Bramabędącą zestawem piosenek autorów czeskich. Nowe tłumaczenia, jakie przygotował na tę okazję z Joanną Leńczuk, uzyskały aprobatę autorów, w tym Nohavicy, który zaprosił Kubę jako gościa na swoje polskie koncerty.

W 2023 roku światło dzienne ujrzała nowa płyta –Śpiewnik młodzieńczy– debiut Blokesza jako autora tekstów. Kilkanaście nowych, autorskich piosenek, nagranych niemal w całości samodzielnie przez autora. Nowa płyta Kuby Blokesza to nowy styl i nowa wypowiedź. Piosenka poetycka w anturażu współczesnych brzmień.

Strona internetowa: https://blokesz.pl/

Plakat z zapowiedzią koncertu Kuby Blokesza
powrót do góry