Aktualności< Powrót

Zaproszenie na jubileusz 95-lecia otwarcia Bramy Opatowskiej jako atrakcji turystycznej

Brama Opatowska

Szanowni Państwo!

W tym roku będziemy obchodzić niecodzienny i wyjątkowy jubileusz związany z Bramą Opatowską – sztandarowym zabytkiem Sandomierza. Dokładnie 95 lat minęło, odkąd ta dostojna budowla została udostępniona do zwiedzania jako atrakcja turystyczna.

Z tej okazji Sandomierskie Centrum Kultury, we współpracy z Restauracją Widnokrąg, przygotowało specjalny program pełen inspirujących atrakcji, które umilą świętowanie jubileuszu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa w sobotę, 4 maja 2024r., wieczorem na Bramę Opatowską i na taras znajdujący się przed Restauracją Widnokrąg – to tam odbędą się następujące wydarzenia:

  • od 19:00 do 22:00 na nocne zwiedzanie Bramy Opatowskiej w atrakcyjnej cenie – bilet wstępu ulgowy dla zwiedzających Bramę w tych godzinach. Ostatnie wejście: 21:30. Nie obowiązują zapisy.

  • Od godz. 19:00 na tarasie Restauracji Widnokrąg będzie można podziwiać zainstalowaną wystawę fotograficzną pt. „Brama Opatowska w dawnych kadrach”. Wystawa plenerowa będzie dostępna do 7 czerwca br. W zbiorze znajdują się unikatowe fotografie Bramy, a także wbudowanego w jej obręb uroczego dworku, w którym obecnie mieści się Widnokrąg.

  • o godz. 19:30 na tarasie Widnokręgu rozpocznie się koncert pt. „Inspiracje: lata 30-te” w wykonaniu Agnieszka Grochowicz Trio. Wstęp bezpłatny. Zachęcamy do modowej podróży w czasie i założenia ubrań inspirowanych tamtymi czasami.

  • o godz. 21:30 na ścianach Bramy Opatowskiej zostaną wyświetlone jubileuszowe iluminacje świetlne. Pokaz będzie zwieńczeniem wydarzenia.

Razem świętujmy ten piękny jubileusz!

 

***

Organizatorzy:

Sandomierskie Centrum Kultury
– Restauracja Widnokrąg
– Urząd Miasta w Sandomierzu

powrót do góry