Aktualności< Powrót

Koncert „INSPIRACJE: Lata 30-te” Agnieszka Grochowicz Trio

Brama Opatowska
Kiedy 04 maj sobota
Gdzie Brama Opatowska / Restauracja Widnokrąg

Serdecznie zapraszamy Państwa na niezwykły koncert pt. „Inspiracje: Lata 30-te” w wykonaniu Agnieszka Grochowicz Trio, który odbędzie się 4 maja 2024 roku o godzinie 19:30 na tarasie Restauracji Widnokrąg, tuż obok Bramy Opatowskiej.

W trakcie koncertu przeniesiemy się w magiczny świat lat 30-tych XX wieku, odkrywając największe przeboje i utwory złotego okresu. Agnieszka Grochowicz Trio zaprezentuje niezapomniane piosenki, które na zawsze zapisały się w historii muzyki i kultury.

To wyjątkowe wydarzenie jest częścią obchodów jubileuszu 95-lecia otwarcia Bramy Opatowskiej jako atrakcji turystycznej – właśnie od lat 30-tych XX wieku możemy zwiedzać tę dostojną, ponad 650-letnią budowlę. Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do wspólnego świętowania tej niezwykłej rocznicy.

Wstęp na koncert jest wolny.

Mile widziane są przebrania w stylu lat 30-tych, które dodatkowo podkreślą klimat i charakter wieczoru.

 

AGNIESZKA GROCHOWICZ TRIO o sobie:
Kontynuujemy tradycję wyjątkowego gatunku piosenki literackiej, prezentując projekty poświęcone klasyce piosenki: m.in Agnieszce OSIECKIEJ, Wojciechowi Młynarskiemu, piosence francuskiej czy piosenkom z polskich lat 30-tych, zawsze w oryginalnych
autorskich aranżacjach z pogranicza jazzu i muzyki rozrywkowej, a także prezentując własne projekty autorskie.

Koncertujemy w salach koncertowych, klubowych, filharmonijnych, muzealnych, bibliotecznych oraz w plenerze. Nasze projekty gościły już m.in w Radio Kraków, Piwnicy pod Baranami, Filharmonii Opolskiej, Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, Muzeum Iwaszkiewiczów w Stawisku, Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, Centrum Kultury Izabelin, Festiwalu Otwarte Ogrody w Milanówku, Muzeum Zamek w Oświęcimiu, Muzeum Regionalnym w Głogówku, Chorzowskim Centrum Kultury (4.12) oraz licznych innych instytucjach kultury (centra kultury, biblioteki, muzea, teatry, kluby muzyczne) na terenie całej Polski. Koncertowaliśmy także we Francji.

We współpracy ze znakomitymi kompozytorami – Zygmuntem Koniecznym, Jerzym Derflem, Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Zaryckim, Januszem Grzywaczem czy Ewą Kornecką tworzymy także nowe autorskie piosenki.

Zespół składa się z wokalistki rekomendowanej przez największe autorytety środowiska piosenki literackiej i muzyków z kręgu muzyki jazzowej i rozrywkowej, z których niektórzy mają na koncie występy w kultowych już formacjach muzyki jazzowej i rozrywkowej.

Organizatorzy:
Sandomierskie Centrum Kultury
Restauracja Widnokrąg
Urząd Miasta w Sandomierzu

 

***
Zapraszamy na inne wydarzenia zorganizowane przez Sandomierskie Centrum Kultury i Partnerów przy okazji długiego weekendu majowego:

  • 26.04.2024 – Koncert zespołu Funky Flow / wernisaż wystawy pt. „Corpus delicti
  • 28.04.2024 – Koncert Roberta Rozmusa pt. „Chwytaj dzień”
  • 02.05.2024 – Gra rodzinna „Nasza Ojczyzna duża i mała”
  • 03.05.2024 – Kino Plenerowe: seans filmu „Spotkanie w Bajce”
  • 04.05.2024 – Jubileusz 95-lecia otwarcia Bramy Opatowskiej jako atrakcji turystycznej: w programie wystawa dawnych zdjęć Bramy, koncert inspirowany latami 30-tymi, atrakcyjna cena i forma zwiedzania zabytku.
Inspiracje: Lata 30-te / plakat
powrót do góry