Aktualności< Powrót

Relacja: Rodzinne warsztaty wielkanocne w Dworku Koćmierzów i Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej

Ośrodek Promocji Aktywności Kulturalnej

Sandomierskie Centrum Kultury po raz kolejny zorganizowało serię warsztatów wielkanocnych, skierowanych do mieszkańców Sandomierza, a w szczególności do rodzin. Warsztaty odbyły się w dniach 21 i 22 marca 2024r., a ich celem było kultywowanie tradycji wielkanocnych oraz integrowanie rodzin poprzez wspólne tworzenie ozdób i potraw świątecznych.

21 marca br. w Dworku Koćmierzów odbyły się rodzinne warsztaty kulinarne z ieczenia króliczków do koszyczka ze święconką. Z kolorowego ciasta powstało stało uroczych i aromatycznych długouchów. Pod okiem doświadczonego instruktora uczestnicy poznali techniki wyrabiania i formowania ciasta. Atmosfera była pełna radości i skupienia, a efekty pracy uczestników sprawiają, że trudno powstrzymać się przed skosztowaniem króliczka.

Z kolei 22 marca br. w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnejpodczas rodzinnych warsztatów wielkanocnych uczestnicy mieli okazję, aby wykon tradycyjną palmę wielkanocną. Dzieci wraz z rodzicami i dziadkami mieli okazję poznać historię i symbolikę palm oraz nauczyć się technik ich wykonania. Do stworzenia unikatowych palm używano różnorodnych materiałów: gałązki bukszpanu, wierzby i tui, trawy polne i kolorowe kwiaty z bibuły i krepiny.

Jest nam bardzo miło, że w tym roku, tak jak w latach poprzednich, warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta oraz dostarczyły uczestnikom wiele radości oraz satysfakcji z własnoręcznie wykonanych dzieł. Integracyjny charakter wydarzenia pozwolił rodzinom spędzić czas razem w twórczy sposób, przybliżając jednocześnie zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi.

powrót do góry
  • kwiecień

    • wtorek16
      • Brak wydarzeń