Aktualności< Powrót

„Chwytaj dzień” – koncert Roberta Rozmusa /28.04.2024

Zaproszenie
Kiedy 28 kwiecień niedziela
Gdzie Katolicki Dom Kultury Świętego Józefa w Sandomierzu

Sandomierskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert pt. ”Chwytaj dzień”, podczas którego Robert Rozmus zaśpiewa przeboje Zbigniewa Wodeckiego. Koncert odbędzie się 28. kwietnia 2024 r. o godz. 18.00 w Katolickim Domu Kultury Świętego Józefa (ul. Mariacka 12, Sandomierz).

Bilety w cenie 70,00 zł do nabycia od 12.03.2024 r. na stronie www.kupbilecik.pl oraz w sprzedaży stacjonarnej w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu (ul. Rynek 20, Sandomierz, tel. 15 644 61 05).

CHWYTAJ DZIEŃ – największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego śpiewa Robert Rozmus”
To muzyczna opowieść o wspaniałym człowieku. Artyście, piosenkarzu, kompozytorze, wirtuozie i koledze. W programie znalazły się największe  przeboje Zbigniewa Wodeckiego, m.in. „Izolda” „Zacznij od Bacha”, „Z tobą chce oglądać świat”, „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „ Chałupy welcome to”, a także kilka mniej znanych, ale równie pięknych utworów: „Godność”, „Chwytaj dzień”, „Nauczmy się żyć obok siebie”. Wspomnieniowy koncert wzbogacają projekcie, anegdoty  i opowieści o Zbigniewie Wodeckim.

Występują: Robert Rozmus śpiew, Oliwia Kędziora Skrzypczyk altówka/śpiew, Piotr Kubiak fortepian/śpiew.

Serdecznie zapraszamy!

O ARTYŚCIE
Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. Jest absolwentem wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Po studiach został zaangażowany do Teatru Powszechnego w Łodzi, potem do Teatru Nowego w Warszawie.

Został laureatem I Nagrody Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Grono oddanych fanów zapewniły mu piosenka Mówili na Nią Słońce pochodząca z pierwszej solowej płyty oraz własne kompozycje z płyty „Wniebowzięty”. Wieloletnie doświadczenie na scenie i estradzie pozwoliło Robertowi Rozmusowi połączyć dwie pasje – aktorstwo i śpiew. Występował w musicalach: Chicago, Kwiaty we włosach, Miss Saigon, Pięciu braci Moe). Jego kreacja Profesora Abronsiusa w Tańcu wampirów Romana Polańskiego, spotkała się z uznaniem krytyki i publiczności (Platynowa płyta). Entuzjastyczne recenzje zebrał za tytułową rolę w musicalu Akademia Pana Kleksa (Złota płyta). Szerokiej publiczności dał się poznać jako Pan Rozi z Kabaretu Olgi Lipińskiej oraz członek grupy „Tercet czyli Kwartet”, którą tworzy z Hanną Śleszyńską, Piotrem Gąsowskim i Wojtkiem Kaletą. Sukcesem okazał się jego autorski program Robert Rozmus Show emitowany w TVP. Był gospodarzem popularnych telewizyjnych show: „Dziewięciu wspaniałych”, „Rodzina jak z nut”. Grał w serialach telewizyjnych, m.in.: Na dobre i na złe, Niania, Bulionerzy, Magda M., Ojciec Mateusz, Świat Według Kiepskich. Brał udział w programach telewizyjnych Zbigniewa Górnego i Krzysztofa Jaślara: Gala Biesiadna, Poprawiny, Biesiada bez granic, a także show: Taniec z gwiazdami oraz Gwiazdy tańczą na lodzie. Udziela się także w dubbingu.

Rozmus jest wielokrotnym Mistrzem Polski Aktorów w tenisie. Jego obecną pasją jest golf, w którym odnosi liczne sukcesy na krajowych i międzynarodowych turniejach.

Obecnie artysta gra na deskach Teatru Bajka w sztuce Dzikie Żądze, w reżyserii Zenona Dondajewskiego i Stefana Friedmana oraz w Teatru Komedia w sztuce 39 stopni (na podstawie filmu Alfreda Hitchcocka), w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. W grudniu 2009 premierę miał jego kolejny show – „Przypadki Roberta R.” w Teatrze Capitol.

powrót do góry