Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Sandomierskie Centrum Kultury

Relacje

AKTUALNOŚCI:

Żywe obrazy historii w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka - relacja

Utworzono dnia 16.10.2021

W minioną, słoneczną choć chłodną niedzielę 10 października br., Sandomierz ponownie świętował dzień patrona miasta i diecezji sandomierskiej. W ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka w godz. 11.00-14.00 w przestrzeni sandomierskiej Starówki i okiennych witrynach, sandomierzanie oraz odwiedzający miasto turyści, po raz kolejny mieli okazję obejrzenia niezwykłej prezentacji postaci legendarnych i historycznych związanych z dziejami naszego grodu.

czytaj dalej... na temat: Żywe obrazy historii w ramach Odpustu bł. Wincentego Kadłubka - relacja

Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta - relacja

Utworzono dnia 14.10.2021

W miniony piątek 8 października 2021 r. około godz. 18.00 w Sali ekspozycyjnej sandomierskiego Ratusza (parter) – Rynek 1, odbyło się spotkanie z udziałem miłośników fotografii, przyjaciół i sympatyków twórczości Andrzeja Trawińskiego - autora wystawy fotografii reportażowej zaprezentowanej w tej przestrzeni. 

czytaj dalej... na temat: Wystawa fotografii reportażowej pt. „NURSES ON THE FRONT LINE” otwarta - relacja

Sandomierskie Spotkania z Kulturą: „Majtek na pokładzie” - relacja

Utworzono dnia 11.10.2021

W ubiegły czwartek, 7 października 2021 r., miało miejsce pierwsze po bardzo długiej przerwie spotkanie podróżnicze z cyklu pt. „Sandomierskie Spotkania z Kulturą”. Gościem wydarzenia był doskonale znany sandomierskiej publiczności podróżnik – pan Józef Kołodziej.

czytaj dalej... na temat: Sandomierskie Spotkania z Kulturą: „Majtek na pokładzie” - relacja

Spektakl Kepler 22B - relacja

Utworzono dnia 06.10.2021

2 października 2021 r. o godz. 19:00 w Porcie Kultury odbył się spektakl taneczny pt. „Kepler 22B” w wykonaniu B’cause Dance Company, w reżyserii Bartka Woszczyńskiego. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach programu Teatr Polska 2021.

czytaj dalej... na temat: Spektakl Kepler 22B - relacja

Spektakl pt. „Gdy przyjdzie sen” - relacja

Utworzono dnia 27.09.2021

25 września 2021 r. o godz. 19:00 w Porcie Kultury odbyło się kolejne wydarzenie w ramach programu Teatr Polska, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Tym razem widzowie mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Gdy przyjdzie sen” Teatru Ludowego w Krakowie, w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej.

czytaj dalej... na temat: Spektakl pt. „Gdy przyjdzie sen” - relacja

Sandomierska Strefa Rocka - relacja

Utworzono dnia 20.09.2021

W minioną sobotę, 18 września 2021 r., w sandomierskim Porcie Kultury przy ul. Portowej 24 w Sandomierzu, z inicjatywy lokalnych zespołów działających w Garażu Muzycznym oraz Sandomierskiego Centrum Kultury, sympatycy mocnego, rockowego brzmienia bawili się znakomicie na Sandomierskiej Strefie Rocka.

czytaj dalej... na temat: Sandomierska Strefa Rocka - relacja