Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Sandomierskie Centrum Kultury

Dworek Koćmierzów

Dworek Koćmierzów leży w prawobrzeżnej części Sandomierza przy ul. Koćmierzów 33. To nieduży, uroczy budynek wybudowany w 1930. Pierwsza przebudowa Dworku miała miejsce w roku 2004, a po powodzi w 2010 roku przeszedł on gruntowny remont i kolejne modyfikacje budowlane.

Początki działalności Dworku jako placówki kulturalnejsięgają 2005 roku. Świetlica powstała z myślą o potrzebach mieszkańców Koćmierzowa - dawnej wsi, a obecnie dzielnicy Sandomierza - i w założeniu zorientowana jest na organizowanie wydarzeń i aktywności kulturalnych.

W listopadzie 2015 roku obiekt został przejęty przez Sandomierskie Centrum Kultury, które kontynuuje działalność i misję świetlicy oraz konsekwentnie poszerza ofertę o nowe, ciekawe i różnorodne formuły uczestnictwa w kulturze, skierowane do każdej chętnej grupy wiekowej.

Funkcjonująca tu świetlica jest obiektem dobrze wyposażonym w: mini-biblioteczkę, stanowiska komputerowe oraz gry świetlicowe i rekreacyjne. Przy budynku znajduje się ocieniony zielenią plac zabaw i teren do gry w koszykówkę. O związku Dworku z lokalną historią symbolicznie przypomina stojąca nieopodal figurka Matki Boskiej.

Cele i wartości, jakie przyświecają działalności świetlicy Dworek Koćmierzów to przede wszystkim kształtowanie i rozwijanie zainteresowań, krzewienie patriotyzmu i kultywowanie idei małej ojczyzny, propagowanie czytelnictwa, aktywne spędzanie czasu wolnego(szczególnie podczas wakacji i ferii zimowych), międzypokoleniowa integracja społeczności lokalnej oraz pielęgnowanie rodzimych tradycji i obyczajowości. Służyć temu mają rozmaite wydarzenia, zajęcia i spotkania okolicznościowe, jak choćby święcenie pokarmów wielkanocnych, wigilia, kolędowanie, przygotowywanie potraw, stroików, wianków, itp.Tak więc rytm życia świetlicy wyznacza rytm wydarzeń i świąt kalendarzowych. To istotny element naszej tożsamości i poczucia wspólnotowości. Dworek Koćmierzów sukcesywnie staje się miejscem przechowywania pamiątek przeszłości, przestrzenią ekspozycyjną, lokalnym i integrującymmiejscem wymiany doznań kulturalnych.

W aktualnej ofercie Dworku Koćmierzów znajdują się:
- zajęcia plastyczne i rękodzieło
- zajęcia kulinarne
- zajęcia muzyczno-wokalne
- zajęcia edukacyjne

Ponadto świetlica oferuje wynajem pomieszczeń wraz z pełnym wyposażeniem na organizację uroczystości rodzinnych, spotkań okolicznościowych, szkoleń, pokazów, wykładów i prelekcji. Dzięki współpracy z grupą animatorów „Stacyjkowo” istnieje możliwość uatrakcyjnienia spotkania przez tematyczne animacje dla dzieci. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do włączenia się w życie i działalność tego wyjątkowego miejsca!

GODZINY OTWARCIA:
poniedziałek - piątek: 11.00 - 19.00

ADRES:
Dworek Koćmierzów
ul. Koćmierzów 33
27-600 Sandomierz

KONTAKT:
tel.: 604 684 143
e-mail: dworek@esceka.pl
profil na Facebooku: Dworek Koćmierzów

Dworek Koćmierzów

Utworzono dnia 21.01.2021, 14:42

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny