Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Sandomierskie Centrum Kultury

Chór SAN-do-MIR

SanD-do-Mir - logo

WSPÓLNE ŚPIEWANIE dla POKOJU
„Ludzie śpiewający razem… mogą przenosić góry”

Zaczynem, esencją poruszającą ludzi, czasem tłumu jest energia CHÓRU i OSOBY PROWADZĄCEJ, która wznieca głosem i postawą zaangażowaną ludzi do wspólnego działania, śpiewania, wzruszania, uniesienia, myślenia o współdziałaniu w dobrej wierze, dla promowania kultury, wspierania dziedzictwa regionu. 

Chór powstał pół rok temu z inicjatywy Państwa Anny i Jacka Przybyszów. Głównym założeniem chóru jest rozpowszechnianie muzyki gospel oraz wartości chrześcijańskich, muzyki polskiej - regionalnej, utworów M. Gomółki, utworów patriotycznych poprzez zróżnicowane formy przekazu, propagowanie aktywnego udziału w kulturze oraz zwiększenia swojej wiedzy w tym zakresie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych - mieszkańców Sandomierza oraz turystów.
 

Zapraszamy na próby w każdy piątek o godz. 17.00
w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu.

WSPÓLNE ŚPIEWANIE jest nośnikiem jednoczącym, wspólnotowym, to radość i energia, porywanie serc i uczuciowość

WSPÓLNE ŚPIEWANIE w szczególności utworów gospel- muzyki serca, to motywacja do radości i wielbienia darów bożych nie tylko od święta ale na co dzień.

WSPÓLNE ŚPIEWANIE to dawka siły i duchowego ukojenia przed podziałami i słabościami.

WSPÓLNE ŚPIEWANIE to szczery, autentyczny przekaz uniwersalnych wartości, przesłanie uwielbienia miejsca urodzenia i życia zgodnie z naturą.

***

Sandomierski chór zamkowy SAN-do-MIR działa w sieci! Warsztaty wokalne online z Anną Przybysz na kanale YouTube Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.

Zapraszamy!

Linki:
"Kalina, Malina"
"Tam gdzieś pod Sandomierzem"
"Go Down Moses"

​Koncerty i imprezy z udziałem Chóru:
2-go sierpnia 2015 z inicjatywy prowadzącej Anny Przybysz odbyło się pierwsze, bardzo liczne  WOLNE ŚPIEWANIE na dziedzińcu  Zamku - było to wspólne śpiewanie mieszkańców Sandomierza i okolic oraz turystów dla uczczenia Powstania Warszawskiego oraz Akcji Burza. Spotkaniu towarzyszyło wielkie wzruszenie, obecność Harcerzy, Sandomierskich Strzelców, weteranów, dzieci i młodzieży, a przy tym zainteresowanie  historią, poczucie jedności i zachwytu nad naszą tradycją i pięknem polskich utworów, strojów i poczucie mocy wspólnoty.

9-10-11 Października 2015 roku prowadziliśmy WARSZTATY GOSPEL, których owocem był koncert dla mieszkańców Sandomierza, turystów i rodzin uczestników warsztatów. Warsztat cieszył się dużym zainteresowaniem i pokazał jak bardzo potrzebna jest taka inicjatywa wspólnego śpiewu dla osób nieprofesjonalnych, kochających śpiew i rozwój osobisty.   Warsztaty stały się zaczynem  chóru dającemu możliwość współpracy i działania dla dobra realizacji pasji artystycznych, kontakty ze sztuką i kulturą oraz na rzecz miasta i jego mieszkańców.

11-go listopada chór inicjował WOLNE ŚPIEWANIE na Zamku. Z okazji Święta Niepodległości mieszkańcy w Sali Rycerskiej siedzieli wokół małego stolika z bukietem biło czerwonych róż, brali udział w debacie otwartej na temat „Czym jest dla mnie wolność?” oraz wspólnie z chórem i prowadzącą śpiewali ze wzruszeniem i żarliwością pieśni wolnościowe… to nie była akademia to było poruszające spotkanie Polaków…

10-go stycznia 2016 odbyło się ANIELSKIE ŚPIEWANIE  Chóru Zamkowego i mieszkańców Sandomierza. Noworoczny nastrój, kolędowanie  i pieśni spirituals, śpiewane wspólnie z widzami dało poczucie jedności, artystyczne doznania i zainteresowanie wnętrzem Muzeum i jego zbiorami, sztuką, tradycją i dziedzictwem niematerialnym regionu oraz Polski.

24-go kwietnia 2016 chór zainicjował WIOSENNE ŚPIEWANIE, czyli wspólne śpiewanie z radości do wolności i miłości- wiosennych mocy. We wspólnym śpiewaniu m.innymi pieśni ludowych brali udział mieszkańcy, turyści oraz goście z okolicznych wsi: Zajeziorza, Andruszkowic, Janowic, Chobrzan, Bogorii Skotnickej, Samborca w której prowadzimy wraz z mężem świetlice wiejskie.  Dla Muzeum to ogromna promocja, zachęta do spędzania  tam radosnych chwil i obcowania z kulturą, historią i sztuką.

San-do-Mir - zapisy

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny