Kontakt

Sandomierskie Centrum Kultury
ul. Rynek 20, 27-600 Sandomierz
tel/fax: 0-15 832 29 64
e-mail: biuro@esceka.pl
NIP: 864-19-10-817
REGON: 260281322

ZOBACZ NA MAPIE

Formacje Artystyczne SCK

Chór MuzeMamy

Chór MuzeMamy powstał w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez osoby dorosłe, które chciały rozpocząć naukę śpiewu. W dużej mierze były to mamy dzieci uczęszczających na zajęcia do Sandomierskiego Studia Piosenki. Zajęcia chóru rozpoczęliśmy w październiku 2023 roku, w niewielkim 7- osobowym składzie, a pierwszy koncert, na którym można było usłyszeć efekty naszej pracy odbył się w grudniu pod nazwą „Co nam w duszy gra” – szybkie tempo, prawda? 🙂

Na ten moment chór tworzą same kobiety – to fantastyczne osobowości, które połączyła wspólna pasja, co sprawia, że zajęcia te są wspaniałą odskocznią od codzienności, poprawiają nastrój i dają energetycznego kopa na cały tydzień. Oprócz tego rodzą się cudowne międzyludzkie relacje, które dają ogromne wsparcie.

Do chóru można dołączyć w każdej chwili. Poszukujemy różnorodnych głosów, zwłaszcza męskich. Nie robimy przesłuchań, ale dobrze by osoba zainteresowana miała kiedyś styczność ze śpiewaniem czy to w chórze, czy indywidualnie. Utwory opracowujemy z podziałem na głosy, dlatego wymagany jest odpowiednio wykształcony słuch muzyczny.

Zajęcia odbywają się w salce wokalnej pod kinem Starówka, w każdy piątek o godzinie 18.00. Repertuar, który preferujemy to utwory polskie, znane każdemu, ale w nowocześniejszych aranżacjach dających nam możliwości przedstawienia autorskich pomysłów.

Prowadząca:
Martyna Puszka-Maziarz – wokalista, trenerka wokalna, autorka tekstów, reżyser koncertów. Ukończyła studia w zakresie fizjoterapii, a następnie wokalistyki. Od dawna zgłębia zagadnienia emisji głosu, jego anatomii i fizjologii, uczestniczy w szkoleniach i seminariach dla nauczycieli śpiewu zdobywając najnowszą wiedzę z zakresu „wokologii”-(powolutku wchodzi do świata taka nazwa). Uczy od małego do dużego, dostosowując metody do indywidualnych potrzeb głosu, szkoli się i doskonali z zakresu rehabilitacji głosu. Przygotowuje i sama czynnie udziela się podczas koncertów na naszej lokalnej scenie.

Godziny otwarcia

Biuro SCK czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00

powrót do góry