Aktualności< Powrót

ZAPROSZENIE: Wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Bangladesz” / 30.09.2023

Ogłoszenia

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Bangladesz”, który odbędzie się w sobotę 30. września 2023 r. o godz. 17.00 w Sali Ekspozycyjnej Ratusza. Autorami prezentowanych na wystawie fotografii są: Jan Skwara, Bogdan Myśliwiec oraz Joanna Zdyb.

W ramach wernisażu odbędzie się prelekcja podróżnicza na temat Bangladeszu.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

***

O wystawie słowami autorów zdjęć:

W Bangladeszu przebywaliśmy w grudniu 2022 roku przez dwa tygodnie. Na wystawie staramy się pokazać miejsca, do których turyści raczej nie docierają. Pokazujemy ulice
i portowe wybrzeża Dhaki i Chittagong. Prezentujemy cegielnie i stocznie. Na fotografiach zobaczycie Państwo także targ rybny, pływający targ warzywny w Herta oraz codzienne życie bengalskiej ulicy. Podczas naszego pobytu w Bangladeszu wykonaliśmy kilka tysięcy zdjęć. Na wystawie prezentujemy zaledwie skrawek tego, co nas zadziwiło, zaskoczyło, czego nie spotkaliśmy w żadnym innym zakątku świata i co naszym zdaniem, warte jest pokazania.”

O autorach fotografii:

Jan Skwara – fotograf i podróżnik. Laureat wielu międzynarodowych i krajowych konkursów fotograficznych (m.in. zwycięzca Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic, dwukrotny finalista „Travel Photographer of the Year”, laureat „Leica Street Photo”, trzykrotny zwycięzca konkursu „Kadry ze Świata”), wyróżniany w dziedzinie fotografii podróżniczej, portretowej, reporterskiej i sportowej. Jego zdjęcia publikowane były m.in. w National Geographic Traveler, Poznaj Świat, Digital Camera UK i Magazynie Turystyki Górskiej NPM. Prezentował zdjęcia podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in. „Indyjskie Misteria”, „Photocrowd & Alamy Exhibition London”, „Podróże okiem Polaków”, „Polska – konteksty”). Wielki miłośnik Indii, historycznych technik fotograficznych i dziwnego jedzenia. Z podróżami i fotografią jest związany również zawodowo, jako współwłaściciel biura podróży „Pakuj Plecak”, w którym zajmuje się organizowaniem wycieczek i fotowypraw w najdalsze zakątki świata.

Bogdan Myśliwiec – fotoreporter i podróżnik, autor kilku albumów fotograficznych, specjalizuje się w fotografii reportażowej i przyrodniczej. W swojej wieloletniej pracy zawodowej związany z wieloma gazetami w regionie: Dziennikiem Super Nowości, Echem Dnia, Tygodnikiem Nadwiślańskim, Sztafetą, a także magazynem lifestylowym Ludzie Sukcesu. Jego fotografie prezentowane były na wielu wystawach regionalnych
i ogólnopolskich. Tarnobrzeżanin ma na swoim koncie także szereg nagród zdobytych w konkursach o randzie ogólnopolskiej i zagranicznej. Jest doskonałym obserwatorem życia społecznego, a także kronikarzem wydarzeń kulturalnych, sportowych, religijnych
i politycznych w regionie. Od kilku lat realizuje także swoją drugą pasję, czyli podróże. Podczas wypraw na różne kontynenty fotografuje egzotyczne miejsca, lokalne obrzędy, święta oraz przede wszystkim ludzi. Z całym ich bagażem doświadczeń i zwyczajów tak odmiennym od europejskiego stylu życia.

Joanna Zdyb – miłośniczka gór, wybornego wina i literatury podróżniczej. Mieszka we francuskich Alpach i na co dzień pracuje w międzynarodowej korporacji. Fascynuje się fotografią reporterską i street photo. Szczególnie lubi uwieczniać emocje, szczegóły mimiki ludzkiej, oraz chwytać moment w ruchu ciała ludzkiego, na przykład w tańcu. Swoją przygodę z fotografią rozpoczęła jako dziecko, spędzając wolny czas w ciemni fotograficznej swojej mamy, fotografki Haliny Muszyńskiej-Zdyb. Dziś dokumentuje życie rodziny
i przyjaciół, łącząc to ze swoimi innymi pasjami – tangiem oraz podróżami. Jej fotografie były wystawiane w Grenoble (Francja) i Tarnobrzegu, a także w ramach wystaw tematycznych lokalnych stowarzyszeń lub wspomnień z wyjazdów “Pakuj Plecak”.

Wyjazd do Bangladeszu był jej kolejną fotograficzną przygodą w Azji, po równie ekscytujących wyjazdach do Indii i Birmy.

Wystawa fotografii Bangladesz

powrót do góry
 • czerwiec

  • poniedziałek17
   • Brak wydarzeń

 • czerwiec

  • piątek21
   • Miejsce: Bulwar im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Sandomierzu

    Sandomierskie Wianki Flisackie 2024

  • sobota22
   • Miejsce: Bulwar im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Sandomierzu

    Sandomierskie Wianki Flisackie 2024

   • Miejsce: Bulwar im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sandomierzu

    Konkurs artystyczny „Rodzinnie nad Wisłę”

  • niedziela23
   • Miejsce: Bulwar im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Sandomierzu

    Sandomierskie Wianki Flisackie 2024

   • Miejsce: Katolicki Dom Kultury Świętego Józefa w Sandomierzu

    Spektakl pt. „Ambasador”

 • lipiec