Aktualności< Powrót

Zaproszenie: Wernisaż wystawy fotograficznej „Magia wyobraźni” Ewy Sierokosz

Sandomierz
Kiedy 22 marzec piątek
Gdzie Iluzjon Art Cafe

Zdjęcie to wyrażanie wrażeń. Jeżeli piękno nie będzie istnieć w nas samych, to jak w ogóle będziemy mogli je zauważyć?”
Ernst Hass

 

Sandomierskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Magia wyobraźni” autorstwa Ewy Sierokosz – sandomierzanki, uznanej fotografki, kontynuującej rodzinną tradycję fotografii.

Wernisaż odbędzie się 22 marca 2024r. o godz. 17:00 w Iluzjon Art Cafe, ul. Rynek 25/26 w Sandomierzu.

Wstęp wolny.

 

***
POETYCKO O WYSTAWIE:
Magia wyobraźni

Obraz jawi się w magicznej wyobraźni
Może przedstawiać:
Tajemniczy las, drzewa, demoniczne postacie,
Rozdarte, rozdwojone, zdeformowane
Przekazujące nastroje smutek, rozpacz, krzyk
Są odbiciem duszy cierpiącej, udręczonej
szukającej pocieszenia
Czy to się uda, czas pokaże.
Czasami są ukojeniem, oddają to co czujemy,
I może dają nadzieję na zmianę

~Ewa Sierokosz

 

***
O AUTORCE
Ewa Sierokosz, z d. Kossowska – rodowita sandomierzanka, artysta fotografik, utytułowana członkini Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej. Jest współzałożycielką Sandomierskiego Towarzystwa Pasjonatów Fotografii.

Zamiłowaniem do fotografowania zaraził ją ojciec, który prowadził zakłady fotograficzne m.in. w Sandomierzu i w Krośnie. Od najmłodszych lat zapoznawała się z różnymi technikami fotograficznymi. Z pasją fotografuje ludzi, przyrodę, ukochany Sandomierz, a także zajmuje się fotografią kreatywną. Stara się utrwalić wszystko, co warte jest zatrzymania w kadrze – chwile tworzone przez naturę, niepowtarzalne, urzekające, dające wiele niezapomnianych doznań.

Brała udział w licznych konkursach i wystawach w kraju i zagranicą: w Austrii, Qatarze, Turcji, Armenii, Macedonii, Singapurze, Serbii, Albanii, Grecji, Polsce, Montenegro czy Brazylii. W konkursach fotograficznych zdobyła trzy srebrne medale, otrzymała również liczne wyróżnienia i wiele akceptacji. Uczestniczyła również w konkursach kreatywnych: ,,Przestrzeń Wyobraźni”, srebrny medal ,,Foto-Odlot”, Niebieska Wstążka FIAP (Ateny, Grecja).

Każdego roku wydaje kalendarze z własnymi fotografiami. Wydała książki: Sandomierz. Wtedy i Teraz (2013), Przenikanie czasu (2022). Wiele zdjęć jej autorstwa ukazało się w książkach dotyczących Sandomierza. Jest autorką większości fotografii na okładkach „Zeszytów Sandomierskich” Biuletynu Towarzystwa Naukowego Sandomierskiego.

Decyzją Kapituły Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i Stowarzyszenia Twórców została uhonorowana medalem ,,Za zasługi dla fotografii polskiej” dokładnie w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W 2022 roku otrzymała złoty medal ,,Za fotograficzną twórczość”.

powrót do góry