Aktualności< Powrót

ZAPROSZENIE: Spektakl „de:light” /16.12.2023

Zaproszenie
Z wielką przyjemnością zapraszamy na hipnotyzujący spektakl taneczny „de:light” grupy h.art company w choreografii Artura Grabarczyka. Ruch, światło, dźwięk – te trzy elementy stanowią o niezwykłości widowiska, które będziemy mogli podziwiać 16 grudnia br. o godz. 18:30 w Port Kultury.
Bilety w cenie 15,00zł do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu.
O SPEKTAKLU:
Światło i przestrzeń istnieją jako dwie wzajemnie uzupełniające się materie. Bez przestrzeni wiązki światła nie miałyby gdzie się rozchodzić, a bez światła nie bylibyśmy w stanie dostrzec przestrzeni i znajdujących się w niej obiektów oraz ich kolorów. Światło sprawia, że przestrzeń jest bardziej akceptowalna, a każda jego zmiana wpływa na to, jak odbieramy rzeczywistość.de light to spektakl-galeria. Bada wzajemne zależności światła i przestrzeni ze sztuką choreografii. Pracując z geometrią światła, przestrzeni i ruchu, budowana jest abstrakcyjna forma żywego obrazu – pełna napięć kompozycyjnych, zestawień kolorów, kształtów i nastrojów odpowiadających konkretnym zadaniom.Korzystając z teorii optyki, odkrywane są przed widzem różne mechanizmy percepcji. Poprzez aktywizację do udziału w spektaklu, zachęcamy do refleksji i uświadomienia sobie własnej roli w doznawaniu otaczającej nas rzeczywistości.
Premiera spektaklu: 20/08/2021, Klub Żak w Gdańsku w ramach programu Rezydencja/ Premiera na Gdańskim Festiwalu Tańca .
Koncept, choreografia i reżyseria światła: Artur Grabarczyk
Reżyseria Dźwięku i Obrazu: Wiktor Freifeld
Taniec, wykonanie: Katarzyna Ustowska-Gmerek/Natalia Filowiat, Róża Kołoda, Kamil Wawrzuta/ Stanisław Bulder, Artur Grabarczyk
Współpraca choreograficzna: Ulriqa Fernqvist, Peter Svenson
Menadżer zespołu: Beata Miernik
Produkcja: Klub Żak w Gdańsku, h.art company/Grab Art Foundation
Serdecznie zapraszamy!
***
Organizatorem Sieci Scen Prezentacyjnych jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

powrót do góry