Aktualności< Powrót

Zaproszenie: Koncert „Najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali” w wykonaniu zespołu PIRAMIDY /02.02.2024

Zaproszenie
Kiedy 02 luty piątek
Gdzie Lapidarium pod Ratuszem

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na koncert pt. „Najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali” w wykonaniu zespołu PIRAMIDY, który odbędzie się w piątek 02.02.2024 roku o godz. 19.00 w Lapidarium pod Ratuszem w Sandomierzu (Rynek 1).

Bilety w cenie 40 zł do nabycia od 12.12.2023 r. w Centrum Informacji Turystycznej w godzinach pracy placówki oraz w Lapidarium pod Ratuszem przed koncertem.

Serdecznie zapraszamy!

***
PIRAMIDY – formacja powstała w 2009 roku w Gdańsku, nazwana od jednego z wierszy Juliusza Słowackiego pt. „Rozmowa z piramidami”. Oprócz koncertów w Polsce, PIRAMIDY koncertowały w USA, m.in. w Los Angeles, Las Vegas, w San Diego, w Laguna Hills, w El Cajon, w Meksyku, odwiedziły także większość krajów Europy koncertując dla Polonii zagranicznych, najważniejsze koncerty odbyły się m.in. wspólnie z Budką Suflera w ich pożegnalnej trasie w Fontanehaus w Berlinie, a także: w Columbiahalle, w Kolonii, w Monachium, w Hannoverze, w Luksemburgu, w Hadze w Holandii, w Genewie w Szwajcarii w Stałym Przedstawicielstwie ONZ, w Zurichu, na Litwie – w Wilnie i Solecznikach, w Moskwie w Sali koncertowej im. Piotra Czajkowskiego i wielu innych miejscach.

Co ciekawe prapremiera ich autorskiej płyty „Rok wojny” odbyła się w Brunssum przy granicy holendersko – niemieckiej, w bazie wojskowej NATO dla kadry żołnierzy dowodzących misją w Afganistanie. PIRAMIDY to formacja znana także z bardzo różnych stylów muzycznych i różnych projektów – w tym teatralnych i filmowych, zespół często akompaniuje polskim aktorom, współpracuje z wytwórniami filmowymi oraz układa muzykę do słuchowisk i audiobooków. W dorobku zespołu znaleźć można pięć autorskich płyt, jak też kilka płyt skomponowanych i napisanych dla innych wykonawców, m.in. dla aktora Krzysztofa Tyńca.

powrót do góry