Aktualności< Powrót

Zaproszenie: Finał I Konkursu Recytatorskiego „Słowem malowane: Miłość niejedno ma imię” /06.04.2024

Koncert

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza finał I Konkursu Recytatorskiego pn. „Słowem malowane: Miłość niejedno ma imię”, skierowanego do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z terenu powiatu sandomierskiego.

Finał odbędzie się 6 kwietnia 2024r. o godz. 16.00 w sali widowiskowej Portu Kultury, ul. Portowa 24 w Sandomierzu.

Spośród ponad 80 osób, które wzięły udział w eliminacjach, jury wyłoniło 14 finalistów. W finale każdy z nich zaprezentuje dwa utwory literackie w języku polskim, odnoszące się do tematu Konkursu zawartego w jego tytule. Finaliści mają swobodę w wyborze wierszy, interpretacji i prezentacji.

Przypomnijmy: celem Konkursu jest zainteresowanie dzieci polską poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich i artystycznych, wyrażenie siebie poprzez tekst literacki, pobudzenie wyobraźni i kreatywności, a także uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze.

Finał konkursu będzie zwieńczony wspaniałym koncertem jednego z najbardziej znanych i cenionych artystów muzycznych z nurtu poezji śpiewanej – Piotra Bukartyka, wraz z zespołem AJAGORE.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:00 w sali widowiskowej Portu Kultury, również 06.04.2024r. Bilety w cenie 40,00zł są do nabycia:
– na stronie https://www.kupbilecik.pl/imprezy/122116/Sandomierz/Bukartyk+%7C+Ajagore/
– w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu, ul. Rynek 20
– bezpośrednio przed koncertem, w Porcie Kultury.

Serdecznie zapraszamy!

powrót do góry
  • kwiecień

    • wtorek16
      • Brak wydarzeń