Aktualności< Powrót

Zapowiedź: Koncert Piotra Bukartyka /06.04.2024

Ogłoszenia

Serdecznie zapraszamy Państwa na rewelacyjny koncert Mistrza słowa i dźwięku – Piotra Bukartyka, który wystąpi wraz z zespołem AJAGORE już 6 kwietnia 2024r. na scenie w Porcie Kultury w Sandomierzu! Koncert odbędzie się w ramach jubileuszowej trasy pn. „40 lat z hakiem” i będzie zwieńczeniem Finału I Konkursu recytatorskiego pn. „Słowem malowane: Miłość niejedno ma imię”*.

Bilety na koncert są dostępne w sprzedaży:

  • na stronie kupbilecik.pl od dzisiaj, czwartek, 22 lutego br.
  • w Centrum Informacji Turystycznej od piątku, 23 lutego br.

 

O ARTYŚCIE:
Piotr Bukartyk
 to w świecie polskiej piosenki postać absolutnie wyjątkowa. Znakomity autor i kompozytor wykonywanych przez siebie piosenek, od lat wymyka się prostym klasyfikacjom, z upodobaniem mieszając muzyczne style. Przyrządzony w ten sposób koktajl przyprawia monologami – pikantnymi, ale nieprzekraczającymi granic dobrego smaku. Przyjdźcie spróbować!

Jedyny felietonista w piosence od czasów Wojciecha Młynarskiego!
Czekamy z ekscytacją na nowe rymy, piosenki i Piotra Bukartyka.

Pisze do rymu i układa do niego melodie, a potem to śpiewa. Od szesnastu lat współpracuje z Wojciechem Mannem, który jest jego pierwszym recenzentem. Występuje w duecie z Krzysztofem Kawałko (gitara) lub z zespołem AJAGORE. Ma też swój Fanklub.

To oczywiste, że uwielbia się chwalić i mógłby tu godzinami rozprawiać o swoich wiekopomnych osiągnięciach, ale ponieważ pisząc to patrzy sobie na ręce, doda tylko, że żadna z ponad sześciuset napisanych piosenek nie przyniosła mu jak dotąd większych pieniędzy, a poza tym jest łysy i – jak twierdzi żona – mógłby trochę schudnąć.

My zaś zaślepieni talentem Piotra Bukartyka tych drobiazgów nie widzimy, czekamy na wolnego człowieka, mistrza słowa i rymu!

 

* I Konkurs Recytatorski pt. „”Słowem malowane: Miłość niejedno ma imię” jest organizowany przez Sandomierskie Centrum Kultury i burmistrza Sandomierza, pana Marcina Marca. Więcej informacji o Konkursie znajdą Państwo tutaj: https://esceka.pl/zaproszenie-i-konkurs-recytatorski-slowem-malowane-milosc-niejedno-ma-imie/

 

powrót do góry