Aktualności< Powrót

Zapowiedź: Dzień św. Patryka w Sandomierzu /17.03.2024

Zaproszenie

Szanowni Państwo!

W imieniu Sandomierskiego Centrum Kultury i Marcina Marca – burmistrza Sandomierza, serdecznie zapraszamy na obchody Dnia św. Patryka w Sandomierzu! Z tej okazji 16 marca 2024r. odbędą się dwa wspaniałe koncerty kultowego zespołu Beltaine!

I. Koncert BELTAINE – godz. 18:00

Katolicki Dom Kultury Świętego Józefa w Sandomierzu, ul Mariacka 12

Bilety w cenie 40,00 zł do nabycia od 20.02.2024 (poniedziałek) w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu, ul. Rynek 20, oraz na stronie kupbilecik.pl.

II. Koncert BELTAIN AKUSTYCZNIE – godz. 21:00

Lapidarium pod Ratuszem, ul. Rynek 1, Sandomierz

Bilety w cenie 20,00 zł do nabycia od 20.02.2024 (poniedziałek) w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu, ul. Rynek 20, oraz w Lapidarium pod Ratuszem tuż przed koncertem.

Tugaimid cuiread! Zapraszamy!

 

O ZESPOLE:

Beltaine to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej  sceny  „world music”. Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych.

Główną inspiracją dla muzyków jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale  muzycznie zespół  zmierza po prostu przed siebie. Eksperymentuje i zaciera granice między tradycją a nowoczesnością.

Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie  zapraszana  na prestiżowe festiwale  w całej Europie.

Więcej na: www.beltaine.pl

powrót do góry