Aktualności< Powrót

Wizyta studyjna w ramach projektu „Ceramika z duszą”

Relacje

Szanowni Państwo,

3 sierpnia 2025 r. uczestnicy kursu ceramicznego wyruszyli w niezwykłą podróż do serca podkarpackiego rzemiosła – do Ośrodka Garncarskiego w Medyni Głogowskiej.

Ten dzień był prawdziwą ucztą dla zmysłów i wyobraźni! Wizyta studyjna rozpoczęła się od pełnej emocji gry terenowej, która pozwoliła lepiej poznać historię tego miejsca oraz nazwy poszczególnych wyrobów ceramicznych, stosowanych dawniej na wsi. Zaraz potem, pod czujnym okiem pana Janusza – mistrza garncarskiego fachu, uczestnicy poznali tajniki pracy na kole garncarskim i samodzielnie lepili przedmioty z gliny.

Nie zabrakło też zachwytu nad wyjątkową przestrzenią – pięknymi, odrestaurowanymi chatami z odtworzonymi dawnymi wnętrzami, które przeniosły zwiedzających w czasie, jednocześnie pokazując, jak można harmonijnie łączyć tradycję z nowoczesnością.

Było swobodnie, twórczo, inspirująco – z ogromem śmiechu, pasji i zachwytu nad rękodziełem, które niezmiennie zachwyca swoją prostotą i pięknem.

 


Wizyta studyjna i warsztaty odbywają się w ramach projektu „Ceramika z duszą – dziedzictwo Kazimierza Radulskiego”. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

powrót do góry
  • styczeń

    • sobota10
      • Brak wydarzeń

  • styczeń

    • czwartek15
      • Miejsce: Katolicki Dom Kultury Świętego Józefa w Sandomierzu

        Spektakl „Odjechana farsa”

    • sobota17
      • Miejsce: Ośrodek Promocji Aktywności Kulturalnej

        „Ramka pełna miłości – dla Babci i Dziadka” – warsztaty rodzinne

    • niedziela18
      • Miejsce: Ośrodek Promocji Aktywności Kulturalnej

        Bal Karnawałowy dla dzieci i dorosłych

    • niedziela25
      • Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR w Sandomierzu

        34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Zdrowe brzuszki naszych dzieci!

    • środa28
      • Miejsce: Ośrodek Promocji Aktywności Kulturalnej

        CzekoPrzygoda – warsztaty czekoladowe dla dzieci 4+

  • luty

  • marzec