Aktualności< Powrót

Warsztaty śpiewu białego „Pieśni dziadowskie i zaduszne”

Zaproszenie

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na niezwykłe warsztaty wokalne pt. „Pieśni dziadowskie i zaduszne. Warsztaty śpiewu białego”, które poprowadzi specjalizująca się w tej technice śpiewu Aleksandra Suchowiecka. Warsztaty odbędą się 3 listopada 2024r. o godz. 15:00 w salce wokalnej (pod Kinem „Starówka”, ul. Rynek 25/26, Sandomierz).

Podczas spotkania będziemy mieć unikatową możliwość poznania kontekstów pieśni i tradycji, a także pieśni tradycyjne polskie nawiązujące do starego święta Dziadów oraz Zaduszek.

Na zajęcia zapraszamy zarówno osoby z, jak i bez doświadczenia wokalnego.

Koszt udziału w zajęciach to 30,00zł/os.

Informacje i zapisy:
Biuro Sandomierskiego Centrum Kultury
tel. 15 832 29 64
e-mail: biuro@esceka.pl

Czujesz potrzebę powrotu do korzeni i chcesz poznać pieśni naszych przodków? Pragniesz poznać technikę białego głosu i spróbować śpiewu w grupie?

Dołącz do warsztatów!

O WARSZTATACH:

Warsztaty mają na celu zapoznać uczestników z białym śpiewem oraz z polskimi pieśniami tradycyjnymi. Podczas spotkania uczestnicy zostaną wprowadzeni w słowiański świat, pełen wierzeń, magii i tradycji ludowych. Skupimy się na zwyczajach związanych ze świętem Dziadów oraz Zaduszkami. Będziemy śpiewać stare pieśni dziadowskie i pogrzebowe z południowo-wschodniej polski. Porozmawiamy o tym, jak dawniej postrzegano świat i tłumaczono sobie, to czego nie rozumiano. Zajęcia wprowadzą także do techniki otwartego śpiewu, skupiając się na natężeniu głosu oraz jego przenikliwości.

CZYM JEST BIAŁY ŚPIEW?

Śpiew jakim posługiwali się nasi przodkowie, skupiał się głównie na przenikliwości i natężeniu dźwięku, wykorzystując naturalne rezonatory ciała. To najnaturalniejszy, niewyuczony sposób śpiewania. Każdy, może otworzyć swój głos i czerpać z niego energię oraz przyjemność.

PROWADZĄCA:

Aleksandra Suchowiecka pochodzi z Sandomierza, a jej korzenie sięgają Podkarpacia i Lubelszczyzny. Od dzieciństwa interesuje się polskimi tradycjami i muzyką tradycyjną, a od kilku lat prowadzi badania terenowe, rejestruje od najstarszych pokoleń pieśni odnalezione na wsiach. W roku 2016 i 2022 była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest uczennicą Mistrzów muzyki tradycyjnej od których czerpie wiedzę i przekazuje ją na warsztatach śpiewu. Zajmuje się też muzyką jako wokalistka i instrumentalistka w projektach folkowych – solowo, jako Olica oraz w zespole śpiewaczym Kwiotki.

Instagram: https://www.instagram.com/dziadowska

Muzyka: https://www.youtube.com/watch?v=oyY3m3bAbfk

Warsztaty śpiewu białego - Pieśni dziadowskie i zaduszne, 03.11.2024
powrót do góry