Aktualności< Powrót

Warsztaty malowania graffiti i płyt winylowych – podsumowanie

Relacje

W niedzielę 30 lipca 2023r. odbyły się naprawdę niezwykłe i ciekawe dwa warsztaty: malowania graffiti i płyt winylowych. Poprowadził je utalentowany, charyzmatyczny, doświadczony i uznany w świecie street-artu Człowiek Artysta. Oprócz tego, że zdobył wszechstronne wykształcenie z dziedziny sztuki oraz ma za sobą wiele lat praktyki, prowadzi w mediach społecznościowych kanały poświęcone właśnie graffiti i propagujące tę część sztuki ulicznej, a także w całej Polsce prowadzi warsztaty i zajęcia. Bardzo cieszymy się, że Sandomierz znalazł się na liście tych miast, w których zagościł Człowiek Artysta i prezentujemy Państwu efekty tej owocnej współpracy!

Pierwsze warsztaty – malowania graffiti – odbyły się w niedzielę o godz. 10:00 na Placu 3-Maja w Sandomierzu. Na wstępie zebrani uczestnicy mogli zapoznać się z podstawowymi informacjami o farbach i innych produktach używanych do malowania graffiti, o technice sprejowania (tak, tak, wbrew pozorom ma to dość istotne znaczenie) oraz o etapach tworzenia graffiti. Prowadzący opowiadał także o świecie artystów street-artu i czym różni sztuka graffiti od aktów wandalizmu często widocznych na murach w wielu miastach. Można było również obejrzeć mini galerię dzieł graffiti na płótnie, plakatach oraz w albumach tematycznych.

W części praktycznej każdy z uczestników miał niesamowitą możliwość współtworzenia graffiti. Tematem dzieła zostało hasło „Super Nygusy”. Kawałek po kawałku płaska przestrzeń naszych tablic została pokryta warstwą kolorowych sprejów. Efekt końcowy zapierał dech w piersiach i wzbudził we wszystkich ogromną dumę i zachwyt.

Drugie warsztaty – malowanie płyt winylowych – odbyły się o godz. 16:00 w Porcie Kultury i przyciągnęły wielu nowych uczestników. Każda osoba otrzymała odpowiednio przygotowaną do dalszej „obróbki” dekoracyjnej płytę winylową i ogrom materiałów do ozdobienia: wycinki, gazety, magazyny, książki, markery i pisaki akrylowe, naklejki i inne. Zadaniem każdego uczestnika było stworzenie kolażu o dowolnej tematyce. Pomysły i realizacje przeszły najśmielsze oczekiwania zarówno Prowadzącego, jak i samych autorów oraz nas!

Zostaliśmy bardzo miło zaskoczeni, że te warsztaty, de facto dzień, z Człowiekiem Artystą spotkały się z tak ogromnym zainteresowaniem i entuzjazmem wśród mieszkańców, zarówno młodszych, jak i starszych, oraz rozbudziły artystyczny i kreatywny pierwiastek w sandomierzanach. Miejmy nadzieję, że to początek pięknej współpracy.

powrót do góry
  • kwiecień

    • poniedziałek15
      • Brak wydarzeń