Aktualności< Powrót

Relacja z koncertu „One tańczą wciąż…” Formacji Tanecznej Paradox

Koncert

Szanowni Państwo!

W miniony weekend, 20 i 21 kwietnia 2024r., w sali widowiskowej Portu Kultury odbył się koncert Formacji Tanecznej Paradox pt. „One tańczą wciąż…” w reżyserii Moniki Magdy i tak, jak w poprzednich latach, wzbudził on ogromne uznanie i zachwyt wśród zebranej widowni.

Na scenie wystąpiły wszystkie grupy Formacji Tanecznej Paradox, od najmłodszej (Paradox IV) do najstarszej (Paradox grupa reprezentacyjna). Podczas blisko dwugodzinnego widowiska dziewczęta zaprezentowały choreografie stworzone przez Monikę Magdę – wieloletnią instruktorkę, choreografkę i opiekunkę Formacji, znakomitą tancerkę i reżyserkę, charyzmatyczną i nieszablonową osobowość.

Wydarzenie uświetniły także trzy wyjątkowe Artystki: tancerka i choreografka Dorota Koprowska, wokalistka Natalia Ciecierska i tancerka Joanna Stępień – wychowanka p. Moniki, oraz zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Tańca i Ruchu FRAM z Tarnobrzega. Ich występy, solowe i grupowe, zostały zręcznie wplecione pomiędzy sekwencje Paradoxu, tworząc dzięki temu unikatową i wielobarwną mozaikę ruchu i dźwięku. Ekspresja, precyzja, ładunek emocjonalny, kunszt, technika, stroje, rekwizyty, dobór muzyki, pasja i serce – to są składniki tworzące ten spektakularny i poruszający do żywego duszę i serce koncert.

Ten koncert był też symbolicznym pożegnaniem z pewnym etapem, choreografiami, np. „Zatrzymać czas na chwilę” czy „Dotyk światła”, ale także osobistym: dwie z paradoxalnych tancerek kończą swoją przygodę z tańcem w Formacji i ruszają w świat – życzymy Wam szczęścia, pomyślności i sukcesów na nowej drodze w dorosłość oraz aby taniec był nieodłącznym towarzyszem tej podróży.

To było przepiękne, zachwycające, wybitne, wzruszające, zrobione z rozmachem i z dbałością o najmniejszy detal widowisko… Czekamy na kolejne. A tymczasem pani Monice i tancerkom życzymy powodzenia podczas zbliżającego się turnieju tanecznego w Puławach „Tańczące Sybille”.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Instruktor, Tancerkom, Artystkom, Rodzicom, obsłudze technicznej i każdej osobie zaangażowanej za Państwa pracę i serce włożone w przygotowanie tego fenomenalnego widowiska

PS. Koncert został zarejestrowany i w przyszłości zostanie udostępniony w całości na platformie YouTube po tym, jak choreografie zostaną pokazane na turniejach.

powrót do góry