Aktualności< Powrót

Relacja: Spektakl „Kłamstwo” Kompania Teatralna

Katolicki Dom Kultury Świętego Józefa

12 maja 2024r. w Katolickim Domu Kultury Świętego Józefa w Sandomierzu odbył się spektakl „Kłamstwo” w reżyserii wojciecha malajkata na podstawie tekstu Floriana Zellera, współczesnego i nagradzanego francuskiego prozaika, dramaturga i reżysera. „Kłamstwo” to kontynuacja wcześniejszego dzieła tego samego autora, sztuki pt. „Prawda”.

Na scenie wystąpili znakomici Aktorzy i Aktorki: Anna Korcz, Michalina Robakiewicz, Mikołaj Roznerski i Piotr Szwedes. W tym miejscu  serdecznie dziękujemy za niesamowite wrażenia, jakich Państwo nam dostarczyliście, od śmiechu, zaskoczenia, po wzruszenie i refleksję oraz zachwyt nad kunsztem gry aktorskiej!

Fabuła koncentruje się wokół miłosnej intrygi i międzymałżeńskich układów, w jakie wplątali się bohaterowie. Oprócz komicznych sytuacji i wartkich dialogów brawurowo odegranych przez artystów, które bawiły do łez, widz musiał zmierzyć się ze słodko-gorzkimi rozważaniami na temat kłamstwa i prawdy oraz szczerości w związku (ale także szczerości ogólnej, w relacjach z innymi i samym sobą) – tak uniwersalnymi i wciąż aktualnymi.

Z żalem opuszczaliśmy salę widowiskową Katolicki Dom Kultury Świętego Józefa w Sandomierzu w niedzielny wieczór… W przyszłości liczymy na kolejne spotkanie!

powrót do góry