Aktualności< Powrót

Relacja: „Na ludową nutę” – spotkanie z tradycją w Dworku Koćmierzów 23.02.2024

SCK

W piątek, 23 lutego 2024, w Dworku Koćmierzów odbyło się wydarzenie pt. „Na ludową nutę” – spotkanie z tradycją. Rozpoczęło się ono od warsztatów rękodzielniczych, podczas których uczestnicy wykonywali kwiaty z kolorowej krepiny. Kwiaty te można wykorzystać do stworzenia własnej palmy wielkanocnej lub można je osadzić na piku i wykorzystać jako ozdobę do wazonu. Instrukcji, krok po kroku, udzielała pani Celina Chmiel, działająca w Stowarzyszeniu „Razem dla Nadbrzezia” i Nasze Sioło.

Dziękujemy serdecznie podopiecznym i opiekunom z Dziennego Domu Pobytu w Sandomierzu za odwiedziny i udział w warsztatach. Było nam bardzo miło, mogąc spędzić wspólnie czas na tworzeniu kwiatów i rozmowach. Mamy nadzieję, że dzięki połączeniu autobusowemu będziemy się częściej spotykać w Dworku na różnych ciekawych warsztatach i wydarzeniach tematycznych.

W dalszej części spotkania odbyła się biesiada z muzyką i śpiewem. O radosną atmosferę i skoczne przyśpiewki zadbała debiutująca grupa muzyczna powstała ze współpracy stowarzyszenia Nasze Sioło i Stowarzyszenia „Razem dla Nadbrzezia”. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku – na stole pojawił się gorący i sycący bogracz, domowy chleb, smalec, ogórki kiszone, ciasto drożdżowe oraz miody.

Wystrój Dworku Koćmierzów był utrzymany w tematyce spotkania i cieszył oko przybyłych. Pasiaste wełniane kilimy, lniane serwety ręcznie haftowane w kwiaty, maselnica, misy, łyżki i chochle drewniane, bukiety kwiatów z bibuły i bogato uplecione palmy wielkanocne – wszystko to pozwoliło zebranym poczuć się sielsko i swobodnie.

Dziękujemy serdecznie panu Marcinowi Marcowi, burmistrzowi Sandomierza, za udział w biesiadzie.

powrót do góry