Aktualności< Powrót

Relacja: Koncert zespołu Yanistan /13.04.2024

SCK

W sobotę, 13 kwietnia br., o godz. 19:00 odbył się koncert zespołu Yanistan, który tworzą Janusz Kasprowicz i Stanisław Marinczenko.

W klimatycznej przestrzeni Lapidarium pod Ratuszem wysłuchaliśmy utworów znakomitych bardów: Wojciecha Wysockiego, Jacka Kaczmarskiego, Agnieszki Osieckiej, Leonarda Cohena czy Toma Waitsa, w interpretacjach fenomenalnego duetu. Każda z piosenek była poprzedzona krótkim wprowadzeniem z ciekawostkami, faktami i anegdotami z życia i twórczości jej autora/autorki oraz osobistymi opowieściami członków Zespołu.

Konie narowiste”, „Pieśń o przyjacielu”, „Kołysanka lwowska”, „Czy te oczy mogą kłamać”, „Hallelujah”, „Słynny, niebieski prochowiec” czy „Okręty” to niektóre z pieśni i ballad, które zostały wyśpiewane podczas koncertu. Chropowaty i niski głos Janusza Kasprowicza odmalowywał wiernie stan wewnętrzny podmiotu mówiącego w piosence, a miękki i łagodny głos Stanisława Marinczenki dopełniał całości, niczym opatrunek otulał duszę…

Kameralnie, intymnie, refleksyjnie i we wzajemnym zrozumieniu pomiędzy muzykami a publicznością – tak upłynęło nam to spotkanie i z pewnością zapadnie w pamięci.

powrót do góry