Aktualności< Powrót

Relacja: Koncert „Chwytaj dzień” w wykonaniu Roberta Rozmusa

SCK

W niedzielę, 28 kwietnia 2024r., na scenie w Katolickim Domu Kultury Św. Józefa wystąpił popularny polski aktor Robert Rozmus. W wyjątkowym koncercie in memoriam zaśpiewał największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego. Występ pt. „Chwytaj dzień” okazało się muzyczną opowieścią o życiu artystycznym, scenicznym i tym zakulisowym gwiazdora polskiej estrady.

Artyście na scenie towarzyszli: Oliwia Kędziora-Skrzypczyk (altówka, śpiew) i Piotr Kubiak (fortepian, chórki).

Podczas występu zgromadzona publiczność usłyszała między innymi takie przeboje jak „Izolda”, „Zacznij od Bacha”, „Opowiadaj mi tak”, „Z tobą chcę oglądać świat”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Chałupy welcome to”, ale także kilka mniej znanych utworów – „Godność”, tytułowy „Chwytaj dzień” czy „Nauczmy się żyć obok siebie”.

Robert Rozmus nie tylko wykonywał utwory z repertuaru Wodeckiego. Przy okazji opowiedział osobistą historię o  bliskiej przyjaźni z muzykiem; opowieść ta wypełniona była wspomnieniami, anegdotami i zdjęciami z prywatnego archiwum.

Koncert został świetnie przygotowany, a Robert Rozmus z łatwością i wdziękiem nawiązał żywy kontakt z publicznością, co potwierdziły gromkie brawa i owacje na stojąco.

powrót do góry