Aktualności< Powrót

Relacja: Jubileusz 95-lecia otwarcia Bramy Opatowskiej jako atrakcji turystycznej

Brama Opatowska

Dnia 4 maja 2024 roku odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 95-lecia otwarcia Bramy Opatowskiej jako atrakcji turystycznej. Wydarzenie zgromadziło liczne grono zainteresowanych, którzy wzięli udział w różnorodnych atrakcjach przygotowanych na tę okazję.

Na początku spotkania krótkie przemówienia wygłosili dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury, pani Kamila Kremiec-Panek oraz pan Marek Juszczyk, zasłużony działacz Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Sandomierzu i konserwator zabytków, wprowadzając uczestników w atmosferę historycznego jubileuszu.

Podczas obchodów goście mieli okazję podziwiać wystawę historycznych zdjęć z przełomu XIX i XX wieku, ukazujących wygląd zabytku na przestrzeni lat. Wieczorem odbyło się specjalne zwiedzanie obiektu w promocyjnej cenie, umożliwiające bliższe zapoznanie się z architekturą Bramy Opatowskiej o niecodziennej porze.

Jednym z głównych punktów programu był koncert Agnieszki Grochowicz Trio pt. „Inspiracje: lata 30-te”, który zachwycił publiczność swoją wyjątkową atmosferą, repertuarem i muzykalnym kunsztem.

O godzinie 21:30 na Bramie Opatowskiej rozpoczęły się jubileuszowe iluminacje świetlne, które dodały magicznego blasku temu wyjątkowemu wieczorowi.

Wszystkie wydarzenia odbywały się w urokliwym otoczeniu restauracji Widnokrąg, której budynek przylega do Bramy Opatowskiej.

Serdeczne podziękowania składamy restauracji Widnokrąg za pomoc i współorganizację tego wydarzenia oraz partnerowi, sandomierskiemu oddziałowi Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, za ich wsparcie.

powrót do góry