Aktualności< Powrót

RELACJA: Happening „Żywa Flaga” /10.11.2023

Relacje

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akcji pt. „Żywa Flaga”, którą (po raz drugi) zorganizowaliśmy w Sandomierzu. Happening nie odbyłby się bez współpracy z sandomierskimi szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi.

Bardzo nas cieszy obecność burmistrza Sandomierza, p. Marcina Marca oraz przedstawicieli Urzędu Miasta podczas tego wydarzenia. Koordynatorem akcji była p. Marta Szpyra-Wrona.

Happening ma charakter patriotyczny – młodzież, trzymając biało-czerwone karty i stojąc w polu o kształcie prostokąta, symbolicznie stworzyła flagę Polski, aby podkreślić i zamanifestować swoją pamięć i szacunek dla najważniejszego święta w naszej Ojczyźnie – Narodowego Święta Niepodległości.

Oprócz stworzenia Żywej Flagi, wszyscy zebrani na hasło pana Burmistrza odśpiewali hymn Polski – „Mazurek Dąbrowskiego”. Stało się to o symbolicznej godzinie 11:11.

Według szacunków w wydarzeniu wzięło udział blisko 950 osób, co jest absolutnym sukcesem i powodem do dumy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i obecność podczas happeningu „Żywa Flaga” 2023, a w szczególności dyrektorom, nauczycielom i uczniom ze szkół:

– Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu
– I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum
– Katolickie: Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące
– Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
– Zespół Szkół Ekonomicznych
– Szkoła Podstawowa nr 2
– Szkoła Podstawowa nr 4
za czynne zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia!
powrót do góry