Aktualności< Powrót

Relacja: Dzień św. Patryka w Sandomierzu /16.03.2024

Koncert

16 marca 2024r. w ramach obchodów dnia św. Patryka odbyły się dwa fenomenalne koncerty zespołu Beltaine. Pierwszy z nich miał miejsce w Katolickim Domu Kultury Świętego Józefa w Sandomierzu o godz. 18:00, kolejny zaś w Lapidarium pod Ratuszem o godz. 21:00.

O tym, że pamięć o patronie Irlandii i sympatia dla zespołu są w Sandomierzu wciąż żywe świadczyło liczne grono odbniorców na widowni i ich szczere zaangażowanie – spontaniczne i radosne tańce młodych słuchaczek i słuchaczy przy scenie, wystukiwany dłońmi lub stopą rytm, kiwające się do taktu głowy oraz gromkie brawa i owacje na koniec.

Już od pierwszych kilku nut porwała nas muzyka irlandzka, okraszona zaskakującymi elementami, np. z muzyki tango czy elektronicznej. Żywiołowa, radosna, zadziorna, niepokorna, dumna, nostalgiczna, tęskna, przejmująca, jednocześnie zmienna i powtarzalna w swoich motywach i tempie – słuchanie jej to niesamowite doświadczenie, rozlewające się po całym ciele i umyśle, głęboko zapadające w pamięć. Co więcej, za każdym utworem stoi jakaś historia i inspiracja – „Pencil”, „Swung owl”, „Xitang” to tylko niektóre z przykładów.

Beltaine to nie tylko znakomici muzycy i wirtuozi, ale także przemili i dowcipni ludzie ze świetnym kontaktem z publicznością oraz specjaliści od kablologii (co udowodnili podczas koncertu w Lapidarium). Jest nam szalenie miło, że przyjęli zaproszenie do Sandomierza i po raz kolejny uświetnili swoim występem Dzień św. Patryka – liczymy, że w przyszłości znów się z nimi spotkamy.

powrót do góry