Aktualności< Powrót

Przystań Młodych Artystów 2024 – relacja

Port Kultury

Szanowni Państwo!

Za nami bardzo ważne wydarzenie artystyczne – Przystań młodych Artystów 2024. Widowisko odbyło się w piątek, 14 czerwca 2024 w Porcie Kultury w Sandomierzu. Motywem przewodnim wydarzenia było hasło „Witajcie w naszej bajce” – zarówno scenografia, jak i program rzeczywiście przeniosły nas, widzów, w magiczny świat bajek.

Gospodynią-konferansjerką wydarzenia była Martyna Puszka-Maziarz, wokalistka i instruktorka, na co dzień prowadząca zajęcia wokalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, opiekunka Sandomierskiego Studia Piosenki i chóru MuzeMamy. Z wdziękiem i swadą, w stroju czarodziejki, przeprowadziła nas przez cały koncert, zapowiadając kolejne występy.

Na scenie wystąpili dzieci i młodzież, którzy przez cały sezon 2023/2024 uczęszczali na zajęcia wokalne, instrumentalne i taneczne, prowadzone w Porcie Kultury przez znakomitych trenerów i instruktorów: Martynę Puszkę-Maziarz, Paulinę Nowak, Marcina Maziarza i Rafała Panka. To było niezwykle wzruszające doświadczenie – widać było bowiem, jak wielkie postępy poczynili młodzi artyści i jak rozwija się ich talent i pasja.

Program był dopracowany i przemyślany pod każdym względem – podczas występów wokalnych i muzycznych można było podziwiać układy taneczne przygotowane przez młode tancerki z formacji Tanecznej Dance Mania Nowa Generacja, choreografie opracowała cudowna instruktor Paulina Nowak. Taniec i muzyka były ze sobą idealnie skomponowane. Usłyszeliśmy doskonale znane i cenione utwory oraz z klasycznych i współczesnych bajek, m.in. „Harry Potter”, „Minionki”, „Krasnoludki”, „Herkules”, Vaiana”, „Dzwonnik z Notre Dame”, a dodatkowym wzmocnieniem tej sentymentalnej podróży w świat bajek były świetne stylizacje i stroje występujących.

Zgromadzona licznie widownia – w większości rodziny i przyjaciele naszych Młodych Artystów, gromkimi brawami nagradzała każdy występ. Na twarzach widać było ogromne wzruszenie, dumę i radość

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe widowisko każdemu z podopiecznych – Wasza praca, determinacja, ogromna pasja i codzienna praktyka zaowocowały tak udaną prezentacją. Bardzo cieszymy się, że Port Kultury jest przestrzenią, w której możecie rozwijać swój talent i pokazywać go szerszej publiczności i w nieskrępowany sposób wyrazić siebie. Dziękujemy także Rodzicom i Opiekunom za Państwa wsparcie, cierpliwość i motywowanie swoich dzieci do nieustannego i wytrwałego pracowania nad sobą na artystycznej drodze.

Dziękujemy Trenerom i Instruktorom za wytrwałe szkolenie i nauczanie młodych ludzi teorii i praktyki, za czuwanie nad każdym z talentów, za indywidualne podejście, za Waszą żarliwość i stanowczość, za każdą wskazówkę i poprawkę, dzięki której młody, rozwijający się artystycznie człowiek staje się lepszy w tym, co robi – wie, jak postawić stopę, jak wysoko unieść rękę, z jaką siłą nacisnąć klawisz/szarpnąć za strunę, w jakiej tonacji ma zagrać i w którym momencie odbić się od podłogi, by wykonać skok.

Dziękujemy pracownikom Sandomierskiego Centrum Kultury zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia od strony technicznej: Konradowi Kwietniowi, Pawłowi Bujakowi, Marcinowi Mrozińskiemu, Beacie Mojduszce, Małgorzacie Żwirek, Elżbiecie Zarychcie i Krzysztofowi Kwietniowi, a także Alinie Augustyniewicz za wspaniałe zdjęcia.

Dziękujemy firmom: Deco4You i Bukieciarnia Sandomierz za kolejną cudowną współpracę – Państwa ogromna kreatywność i wyczucie klienta stoją za stworzeniem wysmakowanej i bajecznej dekoracji scenicznej, idealnie dopasowanej do wydarzenia.

powrót do góry