Aktualności< Powrót

Podsumowanie ferii zimowych „Zima w Mieście 2024”

Ośrodek Promocji Aktywności Kulturalnej

Za nami ferie zimowe! W tym roku przypadły one w terminie 12-23.02.2024 i jak zwykle w ramach akcji „Zima w Mieście” przygotowaliśmy na ten czas program wypełniony ciekawymi i atrakcyjnymi zajęciami. Warsztaty odbywały się w Porcie Kultury i Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej.

W pierwszym tygodniu ferii odbyły się Warsztaty Komiksu, Ilustracji i Karykatury – niezwykłe warsztaty rysownicze, podczas których dzieciaki mogły poznać podstawy tworzenia komiksu, karykatury, anime/mangi i ilustracji różnej maści. Przy odrobinie pracy i skupienia naprawdę da się narysować wszystko! Akademię poprowadził profesjonalista, znakomity, wszechstronnie uzdolniony i ceniony rysownik Szymon Teluk.

Drugi tydzień zapewnił różnorodną rozrywkę. Dzięki paniom Magdalenie Andrys i Izabeli Witkowskiej z EduPark SMART mogliśmy spędzić czas na zabawie, ale i nauce języka angielskiego w lekki i przyjemny sposób.

Odkodowywanie i tworzenie SzyfoGramów było zajęciem wymagającym, ale bardzo ciekawym. Dzieci poznały historię szyfrowania wiadomości i tajemnice kodów od czasów starożytnych po współczesne, a z pomocą doświadczonej szyfrantki, pani Marty, odczytały zakodowaną wiadomość.

Wolne chwile umilały także gry planszowe, jeden ze sprawdzonych hitów w naszym programie. Dzieciaki mogły odkryć przeróżne rodzaje gier planszowych, karcianych i logicznych. Na najbardziej zaawansowanych czekały nawet gry typu rpg!

Chwilę wyciszenia zapewniła nam uśmiechnięta pani Kasia podczas zajęć z jogi dla dzieci. Siedząc na macie, powtarzając ćwiczenia i oddychając głęboko mogliśmy naładować nasze baterie.

Na młodych amatorów słodkości czekało prawdziwe deserowe szaleństwo – ze składników pozornie nie kojarzących się z ciastkami, m.in. płatków kukurydzianych i kakao, zrobiliśmy czekoladowe i chrupiące ciacha w sam raz na podwieczorek!

Kto jest tajemniczym mieszkańcem Lodowej Krainy? Eskimos, oczywiście! I to właśnie jego postać tworzyły dzieci pod czujnym okiem pani Anetki. Nie zabrakło igloo i pociesznych pingwinów.

Ponadto w Porcie Kultury w czasie ferii funkcjonowała niezwykła Strefa retro gier, dzięki której jak w wehikule czasu mogliśmy cofnąć się do czasów sprzed aplikacji w smartfonach, googlami przenoszącymi w wirtualną rzeczywistość czy najnowszymi konsolami sterowanymi gestem z super realistyczną grafiką.

Dodatkową atrakcję przygotowało Kino „Starówka”, proponując codzienne seanse najnowszych i najciekawszych filmów familijnych i animacji dla dzieci.

Dziękujemy Wam za te wspólne dwa tygodnie i do zobaczenia za rok!

powrót do góry