Aktualności< Powrót

Koncert TOPSIDE BAND 19.06.2023

SCK

Szanowni Państwo!
W imieniu Konsul Generalnej USA w Krakowie – Erin Nickerson oraz Marcina Marca, Burmistrza Sandomierza, zapraszamy serdecznie na wyjątkowy koncert Zespołu Orkiestry Dętej Sił Marynarki Wojennej USA – TOPSIDE BAND, który odbędzie sie 19 czerwca o godz. 18.00 w Porcie Kultury. Repertuar to wyjątkowe, amerykańskie przeboje muzyki rozrywkowej, tej nieco starszej, ale także i najnowsze, radiowe hity.

Wstęp wolny!

***
O ZESPOLE:
Orkiestra Sił Marynarki Wojennej USA w Europie i Afryce, stacjonujących we Włoszech, w Neapolu, przedstawia: Topside – dynamiczną orkiestrę dętą z repertuarem w stylu Nowego Orleanu! Topside koncertuje w Europie i Afryce przez 80-100 dni w roku, dzieląc się miłością do tradycyjnego jazzu, nowoczesnego popu, dodając do programów koncertowych również popularne i cenione, lokalne przeboje.

Od tętniących życiem ulic Neapolu i innych europejskich miast, po odległe zakątki Afryki, Topside za każdym razem hipnotyzuje różnorodną publiczność na całym świecie przynosząc radość słuchaczom. Dynamiczny repertuar gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Harmonijne melodie i żywiołowe rytmy tworzą uniwersalny język, który jednoczy melomanów z różnych środowisk i kultur. Niezależnie od tego, czy koncerty odbywają się w ramach renomowanych festiwali muzycznych, czy są to kameralne spotkania, zaangażowanie członków zespołu Topside w grę na najwyższym poziomie jest priorytetem.

Zapraszają widownię do wspólnych podróży muzycznych, złapania uśmiechu i dobrych emocji, tak bardzo potrzebnych chwil zwłaszcza w trudnych czasach. I do rozmów po koncertach – najważniejsze są przecież więzy międzyludzkie.

Zespół Topside ostatni raz w Polsce występowł kilka lat temu, w Kielcach i Krakowie, pozyskując fanów i w ten muzyczny sposób podkreślając więzi łączące Polskę i USA.

Ostatnia trasa koncertowa zawiodła zespół do odległych zakątków Nigerii, Gabonu i Ghany oraz do Litwy.

powrót do góry