Aktualności< Powrót

,,Biesiada integracyjna” – podsumowanie

SCK

W ubiegłą sobotę, 23.września b.r., miało miejsce kolejne bardzo udane wydarzenie, realizowana w ramach inicjatywy lokalnej pt. „Zachować tradycję i obyczaje”.

Taniec, śpiew, smaczne jedzenie oraz duża dawka dobrego humoru – tak w skrócie można scharakteryzować „Biesiadę integracyjną”, która odbyła się na placu rekreacyjnym przy ul. Mokrej w Sandomierzu.

 

Wydarzenie to było jednym z szeregu działań kulturalnych realizowanych dla mieszkańców dzielnicy Nadbrzezie. „Biesiada integracyjna” okazała się bardzo dobrym pomysłem, będącym odpowiedzią na potrzeby społeczności lokalnej. Zgodnie z założeniem  przyczyniła się do integracji międzypokoleniowej i międzysąsiedzkiej. Według opinii uczestników wydarzenie to było jednym z najważniejszych dla dzielnicy Nadbrzezie i powinno być konturowane w przyszłości.

 

***

Inicjatywa lokalna pt. „Zachować tradycję i obyczaje” realizowana w ramach projektu Sandomierskiego Centrum Kultury pt. „Twój pomysł na kulturę w Sandomierzu” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne. Edycja 2023.”

 

powrót do góry