Aktualności< Powrót

Zapowiedź: koncert i premiera płyty zespołu Jaśmin

Zaproszenie
Kiedy 18 maj sobota
Gdzie Rynek Starego Miasta w Sandomierzu

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na koncert i premierę płyty zespołu Jaśmin “Gdy spotykam wiatr”, który odbędzie się w sobotę, 18 maja 2024r., podczas Sandomierskiej Nocy Muzeów 2024. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 21:30 na rynku Starego Miasta.

Kilka słów o koncercie:
To powrót do korzeni, rodzinnych stron aktorki i wokalistki Agaty Gałach, która to muzycznie wychowała się w Sandomierskim Studiu Piosenki pod okiem Marka Sochackiego i jego piosenek.

Koncert “Gdy spotykam wiatr” i towarzyszący mu pod tym samym tytułem koncertowy album powstał w hołdzie Markowi Sochackiemu, muzykowi, bardowi, nauczycielowi oraz autorowi ponad 700 tekstów piosenek, m.in. “Czarownica”, “Miętowy kot” (chwalony przez samą Agnieszkę Osiecką), “Kołysanka dla Beethovena”, “Niebo żaglowców” czy “Ostatni rzut granatem” oraz nowych, autorskich kompozycji Agaty Gałach i Karoliny Sienkiewicz do tekstów, które wcześniej nie doczekały się muzyki.

Materiał po raz pierwszy został wykonany i zarejestrowany 26.11.2023 w Gorzycach we wsparciu GOK Gorzyce oraz Fundacji Kultury Sandomierskiej. Razem z dziewczynami zagrali wtedy: Łukasz Bizoń na gitarze, Przemek Kuczyński na perkusji oraz Bartosz Szetela na gitarze basowej.

Tym razem zespół wystąpi w Trio: Agata Gałach – wokal, Karolina Sienkiewicz – skrzypce, Grzegorz Paczkowski – gitara. Gościnnie utwór „Ostatni rzut granatem” zaśpiewa z Agatą Michał Fałkiewicz.

Zapraszamy na muzyczno-poetycką podróż pachnącą nie tylko jaśminem, ale też miętą, brzozą, wiśnią, ciszą, ogniem i wodą. Pokłonimy się czterem żywiołom, które drzemią gdzieś głęboko w nas i w słowach sandomierskiego barda.

***
Płyta „Gdy spotykam wiatr” zespołu Jaśmin została współfinansowana ze środków ZEW STOART.
Patroni medialni płyty: Radio Lublin i Radio Warmia Barczewo.

 

 

O ZESPOLE:
Jaśmin to projekt dwóch kobiet: Agaty Gałach – aktorki i wokalistki musicalowej oraz Karoliny Sienkiewicz – skrzypaczki i kompozytorki, który rozkwitł na początku 2021 roku. Dziewczyny połączyły swoje siły i po paru latach współpracy stworzyły zespół Jaśmin.

Jaśmin to brzmienie, które łączy klasyczne instrumentarium takie jak skrzypce i gitara z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami. Jaśminowe piosenki mają ciekawą harmonię, a nowoczesne brzmienia elektroniczne przeplatają się tu z różnymi barwami głosu Agaty, stąd kojarzą się z muzyką takich zespołów jak Mikromusic, czy Tęskno. Za teksty piosenek odpowiadają jednak mężczyźni: Jacek Wasilewski, Grzegorz Paczkowski i Marek Sochacki. To teksty o kobietach, ich sile i największych obawach, o globalnym ociepleniu i walce z samym sobą oraz odwadze w spełnianiu swoich marzeń i życia w zgodzie z naturą.

Artystki w październiku 2023 roku wydały swoją pierwszą płytę pt. “Sploty”. Album promowały single: “Zapukała do mnie miłość” – który długo utrzymywał się na szczycie listy przebojów radia RDC, oraz “Ten pierwszy raz”, który trafił na prestiżową playlistę “Equal Polska” na Spotify.

„Sploty” to album, który na muzycznej mapie muzyki współczesnej dałoby się zapewne zlokalizować gdzieś pomiędzy ambitnym popem a muzyką elektroniczną. Nie brakuje tu jednak elementów jazzu, folku i muzyki filmowej, bo „Sploty” to połączenie naszych różnych muzycznych światów z jakich pochodzimy.

Kim jest Jaśmin?
Jesteśmy dwiema zwyczajnymi kobietami, mamami i żonami. Codziennie stawiamy czoła wyzwaniom, ale wiemy, jak ważne jest znalezienie czasu dla siebie i realizacja marzeń. Nasza muzyka to głos naszych serc, autentyczne opowieści o tym, co jest nam bliskie.

Agata – pełna wrażliwości i miłości do natury wokalistka, aktorka i kompozytorka. Jej życie to dbanie o balans między domem, rodziną, ogrodem, muzyką i jogą. Uwielbia porządek i spokój, a jej domena to „wszystko się da”. Elektronika, łączenie kabelków i nowe technologie to dla niej pryszcz. Wydała debiutancką płytę „Katapulty”.

Karolina – wrażliwa artystka o milionie pomysłów na sekundę – wszędzie jej pełno. Gdy tworzy piosenkę, czas i przestrzeń nie mają dla niej znaczenia. Pochodzi z muzycznej rodziny: tata to wibrafonista jazzowy, mama pianistka. Ukończyła studia na kierunku skrzypce w Warszawie na UMFC. Grała w różnych orkiestrach, m.in. Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus czy Sinfonia Varsovia.

Mamy doświadczenie i wykształcenie muzyczne. Scena to nasze naturalne środowisko i miejsce, z którego zarażamy naszą pasją.

Każdy koncert staje się niezapomnianą podróżą w świat muzyki Jaśmin: a nasze dotychczasowe występy były ciepło i pozytywnie odbierane przez publiczność. Razem wiemy jak tworzyć magiczne chwile, pełne emocji i niepowtarzalnego jaśminowego klimatu, bo wiemy kim jesteśmy, w co wierzymy i co chcemy przekazać.

Nasza misja to dodawanie odwagi i nadzwyczajności w życiu kobiet (i nie tylko!). Chcemy, aby więcej osób mogło przeżywać głębiej swoje życie: rozwijać swoje pasje, mieć przestrzeń na rozwój i odkrywać pełnię swoich możliwości. Nasza muzyka jest źródłem inspiracji i motywacji dla wszystkich tych, którzy pragną zrobić coś dla siebie.

Jaśmin to nie tylko muzyka, lecz także teksty, niekiedy graniczące z poezją, choć nie popadające w nią bez reszty. Nasze piosenki snują muzyczno-literacką opowieść o tym, jak to jest być kobietą we współczesnym świecie.

Miniaturka do zapowiedzi koncertu zespołu Jaśmin pt. "Gdy spotykam wiatr".
powrót do góry