Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Sandomierskie Centrum Kultury

Spektakl teatralny pt. "Wielkie Gorące Szybkie Puff"

Utworzono dnia 14.09.2021, 15:07

14.09.2021


Już 14 września 2021 r. o godz. 11:00 w Porcie Kultury odbędzie się spektakl przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych pt. "WIELKIE GORĄCE SZYBKIE PUFF" (Teatr Ateneum w Katowicach).

Informacje na temat biletów (15 zł): 660 490 153

Spektakl stworzony został na podstawie książki Bogusia Janiszewskiego "Kosmos. To, o czym dorośli ci nie mówią" z drobną domieszką "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza i jeszcze drobniejszą domieszką tekstów Pawła Chomczyka.

ADAPTACJA I REŻYSERIA Paweł Chomczyk
SCENOGRAFIA Małgorzata Tarasewicz-Wosik
MUZYKA Jerzy Bielski
PRZYGOTOWANIE WOKALNE Dorota Dakszewicz
ASYSTENT REŻYSERA Michał Skiba
PRAPREMIERA ONLINE 6 grudnia 2020
PRAPREMIERA 17 czerwca 2021
CZAS TRWANIA 60 minut
DLA WIDZA od 8 lat

AKTORZY
Krystyna Nowińska, Ewa Reymann, Michał Skiba, Bartosz Socha ze specjalnym udziałem autora Bogusia Janiszewskiego oraz reżysera Pawła Chomczyka, głosy dzieci: Tymon Chomczyk, Krystian Chomczyk.

W spektaklu wykorzystano utwór Life (corporate) Infraction Audio www.inaudio.org

O SPEKTAKLU
W jaki sposób powstał wszechświat i czy kiedyś przestanie istnieć? Co było przedtem, a co stanie się potem? Czym są czarne dziury, skąd wzięła się Ziemia i jak wygląda życie gwiazdy… Co zrobić z czasem, którego nie ma i czym była nicość… Dlaczego protony i elektrony szalały na „imprezie narodzinowej wszechświata” i jakie były tego konsekwencje… No i co z tym czwartym wymiarem?!
Trudne pytania i jeszcze trudniejsze odpowiedzi okazują się w pełnej humoru inscenizacji – zrealizowanej częściowo w konwencji teatru w teatrze – fascynujące, zabawne i zrozumiałe nawet dla tych, którzy nigdy nie interesowali się astrofizyką.
Jak mówi jeden z bohaterów, kosmiczna rozróba trwa na całego, a scena pełna jest wektorów i pracząstek, aktorskiej energii oraz ożywionych form.
Teatralną adaptację książki Bogusia Janiszewskiego warto polecić zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.
Inscenizacja otrzymała nominację do nagrody teatralnej Złota Maska 2020 w województwie śląskim w kategorii spektakl dla młodych widzów.

Spektakl teatralny pt. "Wielkie Gorące Szybkie Puff"