Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Sandomierskie Centrum Kultury

Spektakl "Kepler 22B"

Utworzono dnia 17.09.2021, 13:43

02.10.2021


Już 2 października  2021 r. o godz. 19:00 Porcie Kultury odbędzie się niezwykły spektakl „Kepler 22b” B’cause Dance Company w reżyserii Bartka Woszczyńskiego!
Wydarzenie zorganizowane jest w ramach programu TEATR POLSKA 2021.

Bilety w cenie 20/30 zł dostępne od 18 września w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 20, 27–600 Sandomierz), tel. +48 15 644 61 05 lub 882 928 877.

***

OPIS SPEKTAKLU

Przyszłość Ziemi została przesądzona. Jeśli nie powstrzymamy naszych przyzwyczajeń do nadmiernego dobrobytu oraz ekspansji na naturę, planeta Ziemia nie będzie zdatna do życia w przeciągu kilku tysięcy lat. Naukowcy już znaleźli możliwą drugą przystań dla człowieka - planetę „Kepler 22b”. To właśnie tam rozgrywa się akcja spektaklu, gdzie budowniczowie nowego ustroju próbują stworzyć nowy, lepszy świat. Czy stworzą tam utopię? Czy wystawieni na próbę i kierowani przez instynkt okażą się dobrymi ludźmi czy może wręcz przeciwnie - ominięcie warstwy uprzejmości wydobędzie z nich to co najgorsze i pozbawi ich empatii? Będą powielać błędy obecnego świata czy uda im się wyciągnąć z nich wnioski i zatrzymać powtarzające się w historii zapętlone koła zdarzeń? Jaka jest natura człowieka? Po stanfordzkim eksperymencie, Philip Zimbardo napisał: „Możemy przyjąć, że większość ludzi przez większość czasu pozostaje istotami moralnymi. Lecz wyobraźcie sobie, że owa moralność jest jak drążek skrzyni biegów, który od czasu do czasu zostaje przełączony na luz”. Który bieg zostanie wrzucony na planecie „Kepler 22b”?

Trailer spektaklu: youtu.be/cTQdzmOCv2c

OBSADA: Anna Banasik, Michał Adam Góral, Dorota Koprowska, Jakub Mędrzycki, Dominika Stróżewska

INNI REALIZATORZY

Choreografia: Bartek Woszczyński
Konsultacje dramaturgiczne: Patryk Dariusz Gacki
Muzyka: ATMO Music Productions
Reżyser światła: Artur Wytrykus
Kostiumy: Joanna Woszczyńska
Scenografia: Artur Wytrykus
Projekt materiałów graficznych: Renata Orzeszek | Bez Szablonu

Spektakl "Kepler 22B"