Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Sandomierskie Centrum Kultury

3 Jarski Bieg na Zdrowie

Utworzono dnia 20.09.2021, 16:13

03.10.2021


Fundacja Świętokrzyski Ogród Inspiracji zaprasza do wzięcia udziału w 3 Jarskim Biegu NA ZDROWIE!…o sandały bł. Wincentego Kadłubka w dniu 3.10.21 w niedzielę.
Ruch i zdrowie to COŚ NIEZWYKŁEGO w swej Zwykłości!!! Promujemy Odpowiedzialność za własne ZDROWIE, jak to czynił i propagował bł. Wincenty - nasz MISTRZ! Bieg ma charakter rekreacyjny, rodzinny. Promuje zdrowy styl życia i Ziemię Sandomierską.

Będziemy zaszczyceni Państwa obecnością, co przyczyni się do zwrócenia uwagi na ważki temat zdrowego stylu życia, podnoszenia odporności w naszym regionie. Po biegu odbędzie się dekoracja zwycięzców, oraz dla chętnych możliwość uczestniczenia w polowej Mszy Św. w Andruszkowicach o godz. 14.00, przy zabytkowej figurze bł. Wincentego na Królówce w Andruszkowicach, prowadzona przez księży z bazyliki katedralnej z Sandomierza.

Zapraszamy serdecznie na Jarski Piknik, wspólne śpiewanie, degustację świeżych soków, nieco historii i zabawy. O oprawę muzyczną naszego wydarzenia zadbają Panie  PRZELASKI oraz Sandomierski Chór Zamkowy SAN-do-MIR. Zaproszeni regionaliści podzielą się historią o bł. Wincentym Kadłubku, który był m.in. prekursorem podawania na polskie stoły jarzyn, ziół i przypraw, dla którego bycie zdrowym to wymóg i podstawowa cnota w służeniu ojczyźnie.

Wspierajmy wspólnie tę inicjatywę, która przyczynia się do integracji mieszkańców, zdrowych nawyków żywieniowych, fascynacji naszą historią i postacią bł. Wincentego oraz jego naukami.

Trasa Biegu 5 km.
START: Muzeum Okręgowe w Sandomierzu godz. 10.00
META: Fundacja Świętokrzyski OGRÓD INSPIRACJI Andruszkowicach 60

Nagrody:
„Sandały Mistrza” – rzeźby ceramiczne damskie i męskie jako I-wsze nagrody
Medale, dyplomy oraz nagrody niespodzianki od naszych Partnerów.

Program Imprezy
3.10.2021 Niedziela:

-godz. 8:00– 9:45 – biuro zawodów, weryfikacja uczestników oraz przyjmowanie zgłoszeń,
-godz. 9:45 – 10:00 rozgrzewka (SL Studio Sylwia Latkowska),
-godz. 10:00 – start zawodników,
-godz. około 10:30 – 12:00 –zamykanie poszczególnych odcinków trasy biegu,
-godz. 12.00 – zamknięcie trasy biegu (limit czasu 75 min),
-od około 12.00 podsumowanie ekologiczno-sportowej inicjatywy na podwórku Fundacji Świętokrzyski Ogród Inspiracji w Andruszkowicach wraz z wręczeniem nagród.

Opis trasy:
Start: 10:00

Po starcie zawodnicy dobiegają do skrzyżowania ulic Staromiejskiej, Zamkowej, Mariackiej (dystans 20m godz. 10:00 do 10:01) na którym Ruchem kierował będzie strażnik miejski, natomiast wolontariusz skieruje zawodników w ulicę Staromiejską. Ruch kołowy na ulicy staromiejskiej będzie ograniczony również przez strażnika miejskiego. Na skrzyżowaniach przyległych do ulicy Staromiejskiej ruchem będą kierować strażnicy miejscy. (ul. Staromiejska – ul. Rokitek- dystans 500 m, godz. 10:02 do 10:05) Zawodnicy następnie wbiegają w ulicę Rokitek. Kierowani są przez wolontariuszy i pracowników MOSiR w stronę Kobiernik Miejskich. (ul. Rokitek – Kobierniki Miejskie – dystans: 1500 m, godz. 10:15 do 10:25) Na skrzyżowaniu ulicy Rokitek z ulicą Salve Regina ruchem będzie kierowało 2 umundurowanych funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu (ten punkt zawodnicy będą mijać o godz. 10:35). Następnie zawodnicy kierują się w stronę Kobiernik Dworskich, (Kobierniki Dworskie – Strochcice dystans 2500 m, godz. 10:40 do 11:00) Strochcic a następnie Andruszkowic gdzie znajdować będzie się meta zawodów (Strochcice – Andruszkowice dystans 500 m godz. 11:02 do 11:30). Wolontariusze oraz pracownicy MOSiR ubrani będą w kamizelki odblaskowe, dodatkowo na początku przed pierwszym zawodnikiem oraz na końcu za ostatnim zawodnikiem będą poruszać się na rowerach pracownicy MOSIR.

Meta: godz. 12:00.
Na mecie w Andruszkowicach: 12.00-13.30
NAGRODY - MEDALE - PIKNIK JARSKI
nieco historii - Ciśnięcie MOCY - SOczysta MUZA

INFO:
Fundacja Świętokrzyski Ogród Inspiracji
Anna Przybysz tel.: 512 205 880, anna.przybysz@ogrod-inspiracji.pl

Regulamin i karty zgłoszeniowe do udziału w Biegu do pobrania na stronie Fundacji: ogrod-inspiracji.pl

- Prezes Fundacji Anna Przybysz -

3 Jarski Bieg NA ZDROWIE

Mapa trasy 3 Jarskiego Biegu na Zdrowie