Aktualności< Powrót

Wtorek z Klasyką – „Wielkie piękno”

Kino Starówka

Szanowni Państwo,

już 15 lipca 2025, we wtorek, zapraszamy na film reżysera, którego najnowsze dzieło „Bogini Partenope” zachwyciło krytyków i widzów na całym świecie. Teraz powracamy do jednego z jego najwybitniejszych filmów – „Wielkiego piękna” (La grande bellezza).

To wizualna uczta i poruszająca podróż przez Rzym – miasto kontrastów, blichtru i duchowego zagubienia. Główny bohater, Jep Gambardella (w znakomitej roli Toni Servillo), to znudzony życiem towarzyskim dziennikarz, który zaczyna zadawać sobie najważniejsze pytania o sens i piękno.

Sorrentino z ironicznym dystansem i stylistycznym rozmachem snuje opowieść o przemijaniu, tęsknocie i pozorach – tworząc dzieło porównywane do legendarnego „Słodkiego życia” Felliniego.

Wstęp: 18,00zł normalny / 16,00zł ulgowy

Nie przegapcie tego seansu!

Wtorek z Klasyką w Kino Starówka - Wielkie piękno, Pauolo Sorentino
powrót do góry