Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Sandomierskie Centrum Kultury

Sandomierska Orkiestra Dęta

SANDOMIERSKA ORKIESTRA DĘTA

SANDOMIERSKA ORKIESTRA DĘTA działająca przy Sandomierskim Centrum Kultury powstała 2005 roku. W swojej kilkunastoletniej działalności zagrała około 240 koncertów. Tworzą ją wybrana młodzież sandomierskich szkół i dorośli pracujący w różnych zawodach, muzycy i amatorzy. To zgrana grupa ludzi, których łączy wielka miłość do muzyki – poświęcają się jej z zapałem i oddaniem. Na sukces orkiestry składają się poszczególne, indywidualne talenty, ale tylko dzięki ich skromności, dyscyplinie i harmonijnej współpracy muzyka może zabrzmieć.

Obecnie zespół liczy 28 muzyków, grających w poszczególnych sekcjach - klarnetów, saksofonów, trąbek, basów, instrumentów perkusyjnych oraz sekcji wokalnej. Kapelmistrzem Sandomierskiej Orkiestry Dętej jest Mieczysław Jakubowski.

Repertuar orkiestry to: muzyka marszowa, pieśni kościelne, pieśni patriotyczne, utwory estradowe, piosenki oraz utwory na instrumenty solo z towarzyszeniem orkiestry.

Orkiestra uczestniczy we wszystkich wydarzeniach związanych z życiem kulturalnym Sandomierza, uświetniając ich przebieg. Zespół koncertował również w Kielcach, Gdańsku, Zakopanem, Rabce i Krynicy. Na zaproszenie Polonii Litewskiej w 2008 roku orkiestra koncertowała w Wilnie i Solecznikach.

Muzyka orkiestr dętych jest bardzo specyficznym rodzajem muzyki – ponadczasowej i poza modą. Często zmieniają się członkowie orkiestr, utwory, stroje, lecz wciąż „jest w orkiestrach dętych jakaś siła”. Wiedzą o tym doskonale muzycy, którzy grają w takich orkiestrach, wiedzą miłośnicy tej muzyki i na pewno z czasem przekona się każdy, kto dołączy do Sandomierskiej Orkiestry Dętej.

Kapelmistrzem Sandomierskiej Orkiestry Dętej jest Mieczysław Jakubowski
tel. 15 644 50 74
Terminarz zajęć i prób dostępny w zakładcach Portu Kultury.

Zapraszamy na oficjalną stronę SOD: www.orkiestrasandomierz.prv.pl

***

Mieczysław Jakubowski - zawodowy muzyk, specjalizuje się w grze na trąbce. Od  września 2005 roku rozpoczął pracę z zespołem Sandomierskiej Orkiestry Dętej jako kapelmistrz.

Sandomierska Orkiestra Dęta

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny