Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Sandomierskie Centrum Kultury

Sandomierska Orkiestra Dęta

SANDOMIERSKA ORKIESTRA DĘTA

SANDOMIERSKA ORKIESTRA DĘTA działająca przy Sandomierskim Centrum Kultury powstała 2005 roku. W swojej kilkunastoletniej działalności zagrała około 240 koncertów. Tworzą ją wybrana młodzież sandomierskich szkół i dorośli pracujący w różnych zawodach, muzycy i amatorzy. To zgrana grupa ludzi, których łączy wielka miłość do muzyki – poświęcają się jej z zapałem i oddaniem. Na sukces orkiestry składają się poszczególne, indywidualne talenty, ale tylko dzięki ich skromności, dyscyplinie i harmonijnej współpracy muzyka może zabrzmieć.

Obecnie zespół liczy 28 muzyków, grających w poszczególnych sekcjach - klarnetów, saksofonów, trąbek, basów, instrumentów perkusyjnych oraz sekcji wokalnej. Kapelmistrzem Sandomierskiej Orkiestry Dętej jest Mieczysław Jakubowski.

Repertuar orkiestry to: muzyka marszowa, pieśni kościelne, pieśni patriotyczne, utwory estradowe, piosenki oraz utwory na instrumenty solo z towarzyszeniem orkiestry.

Orkiestra uczestniczy we wszystkich wydarzeniach związanych z życiem kulturalnym Sandomierza, uświetniając ich przebieg. Zespół koncertował również w Kielcach, Gdańsku, Zakopanem, Rabce i Krynicy. Na zaproszenie Polonii Litewskiej w 2008 roku orkiestra koncertowała w Wilnie i Solecznikach.

Muzyka orkiestr dętych jest bardzo specyficznym rodzajem muzyki – ponadczasowej i poza modą. Często zmieniają się członkowie orkiestr, utwory, stroje, lecz wciąż „jest w orkiestrach dętych jakaś siła”. Wiedzą o tym doskonale muzycy, którzy grają w takich orkiestrach, wiedzą miłośnicy tej muzyki i na pewno z czasem przekona się każdy, kto dołączy do Sandomierskiej Orkiestry Dętej.

Kapelmistrzem Sandomierskiej Orkiestry Dętej jest Mieczysław Jakubowski
tel. 15 644 50 74
Terminarz zajęć i prób dostępny w zakładcach Portu Kultury.

Zapraszamy na oficjalną stronę SOD: www.orkiestrasandomierz.prv.pl

***

Mieczysław Jakubowski - zawodowy muzyk, specjalizuje się w grze na trąbce. Od  września 2005 roku rozpoczął pracę z zespołem Sandomierskiej Orkiestry Dętej jako kapelmistrz.

Sandomierska Orkiestra Dęta

Imieniny