Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Sandomierskie Centrum Kultury

Walentynki 2021 - relacja

Utworzono dnia 15.02.2021

W poniedziałek 15 lutego 2021 r. zakończyliśmy świętowanie Walentynek 2021 w Sandomierzu. Ze względu na obostrzenia spowodowane koronawirusem tegoroczne obchody Dnia Zakochanych przybrały inny wymiar niż dotychczas.

Nie zabrakło jednak wielu atrakcji dla zakochanych i nie tylko. Osoby, które zdecydowały się na świętowanie w zaciszu domowym, mogły dołączyć do wspólnego celebrowania Walentynek w formie online. A to za sprawą programu artystycznego przygotowanego przez podopiecznych formacji działających przy Sandomierskim Centrum Kultury na portalu społecznościowym Facebook i kanale YouTube SCK.

Od piątku 12 lutego do poniedziałku 15 lutego br. na portalu społecznościowym Facebook Sandomierskiego Centrum Kultury trwało głosowanie na najlepsze zdjęcie w konkursie pn. „Zakochaj się w Sandomierzu”. Według głosowania użytkowników Facebooka w formie polubień zwycięzcami zostali:

I miejsce – Iwona Czajkowska (98 polubień)
II miejsce – Klaudia Ura (92 polubienia)
III miejsce - Barbara Nowosielska (55 polubień)

Zdobywca I miejsca otrzymuje NAGRODĘ SPECJALNĄ w postaci miesięcznego udziału w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez fotografa Patryka Goszczyńskiego, zdobywcy II i III otrzymują VOUCHER PODARUNKOWY w formie wzięcia udziału w warsztacie i asyście podczas studyjnej sesji zdjęciowej prowadzonej przez fotografa Tomasza Bartosika. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymują również nagrody rzeczowe w postaci pamiątek związanych z Sandomierzem oraz okolicznościowych upominków. Organizator konkursu oraz fundatorzy nagród podjęli decyzję o przyznaniu wyróżnień dla Jerzego Sałaty i Grażyny Włostowskiej za udział w konkursie w postaci upominku specjalnego. W celu odbioru nagród Organizator skontaktuje się ze zwycięzcami w wiadomości prywatnej.

Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach zorganizowanych przez Sandomierskie Centrum Kultury.

Wszystkie zdjęcia biorące udział w konkursie znajdziecie w poniższej galerii, zachęcamy do oglądania.

W minioną niedzielę Sandomierskie Centrum Kultury zaproponowało program artystyczny na portalu społecznościowym Facebook oraz na serwisie YouTube Sandomierskiego Centrum Kultury.

O godz. 12.00 swoją premierę miało słuchowisko pt. „Chcę pisać o Tobie…” w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego Sandomierskiego Centrum Kultury. Wiersze o miłości autorstwa Haliny Poświatowskiej zinterpretowali: Alicja Adamczyk, Weronika Brzoska, Justyna Kuchta, Kamila Kremiec-Panek, Beata Mojduszka, Barbara Mojduszka, Jan Włostowski. Oprawę muzyczną do słuchowiska przygotował instrumentalista Rafał Panek. W słuchowisku wykorzystano fragmenty utworów autorstwa Janusza Radka do tekstów Haliny Poświatowskiej "W Twoich doskonałych palcach", "Ach gdybym miał", "Kiedy U-kochanie", które zaśpiewali Kamila Kremiec-Panek oraz Jakub Rewera.

O godz. 18.00 zainteresowani mieli możliwość wysłuchania koncertu online w wykonaniu podopiecznych Sandomierskiego Studia Piosenki, na co dzień działającego przy Sandomierskim Centrum Kultury pod opieką Martyny Puszki – Maziarz. Polskie piosenki o miłości z repertuaru m.in. Andrzeja Zauchy, Grażyny Łobaszewskiej czy zespołu Maanam wykonali: Julia Barnaś, Wiktoria Bartoszewska, Natalia Jankowska oraz Jakub Rewera.

Użytkownicy Facebooka, mieli również możliwość dołączenia do akcji „Zakochana/y w Sandomierzu” w postaci nakładki na zdjęcie profilowe, z czego chętnie korzystali.

Dziękujemy za tak liczne wyrazy aprobaty przygotowanych przez Sandomierskie Centrum Kultury projektów w ramach Walentynek, czego dowody znajdujemy w licznych komentarzach, polubieniach i ilościach wyświetleń poszczególnych części programu.

Ale nie były to jedyne atrakcje zaproponowane z okazji Dnia Zakochanych! Poza formą online, zainteresowani mieli również możliwość od godz. 13.00 przejażdżki „Zakochanym Autobusem”. Ulicami Sandomierza kursowała bezpłatna linia nr 2, według stałego niedzielnego rozkładu. Na pasażerów czekały liczne niespodzianki okolicznościowe dekoracje i muzyka, instrumentalista, tajemniczy kontroler biletów, którym okazał się Marcin Marzec Burmistrz Sandomierza. Uczestnicy akcji otrzymali pamiątkowe naklejki, jak również mogli skorzystać z fotobudki działającej przy przystanku przy Bramie Opatowskiej i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w godzinach akcji. „Zakochany Autobus” cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Sandomierza, o czym świadczy liczne uczestnictwo mieszkańców Sandomierza w akcji oraz liczne pozytywne komentarze również na portalu społecznościowym Facebook.

Walentynki 2021 - relacja

Utworzono dnia 15.02.2021, 14:47

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny