Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Sandomierskie Centrum Kultury

Port Kultury

Port Kultury znajduje się w prawobrzeżnej części Sandomierza przy ulicy Portowej 24, w budynku o ciekawej historii. Został on oddany do użytku w roku 1965 i początkowo mieścił się tu Zakładowy Dom Kultury HSO w Sandomierzu oraz Zakładowa Biblioteka. W latach osiemdziesiątych funkcjonowało także kino "Wisła", przeniesione z obecnego Domu Katolickiego. Po zmianach ustrojowych, w początku lat 90-tych, w obiekcie funkcjonowała Szkoła Podstawowa. W pomieszczeniach dawnej kawiarni Zakładowego Domu Kultury urządzono świetlicę socjoterapeutyczną "Bajka". Pod koniec lat 90-tych rozpoczęło działalność kino "Millenium". W roku 2005 obiekt stał się siedzibą Centrum Kultury i Rekreacji MOSiR w Sandomierzu. Obecnie – od 2017 roku – w budynku funkcjonuje Port Kultury (Sandomierskie Centrum Kultury), Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Długosza oraz Świetlica Środowiskowa i Klub Wędkarski Koło nr 33 w Sandomierzu,z których regularnie korzystają mieszkańcy zarówno prawobrzeżnego, jak i lewobrzeżnego Sandomierza.

W Porcie Kultury znajdują się duża sala widowiskowa ze sceną i widownią na 195 miejsc, sala kameralna i kilka mniejszych pracowni. W obszernym holu głównym funkcjonuje galeria wystawiennicza, gdzie prezentowane są prace plastyczne i fotograficzne autorstwa zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, a także ekspozycje tematyczne i okolicznościowe.

Sandomierskie Centrum Kultury od początku stara się w Porcie Kultury stworzyć i umożliwić mieszkańcom Sandomierza oraz okolic różnorodną formułę uczestnictwa w kulturze, wzbogacając ofertę o gamę zajęć skierowanych do dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych. 

Działania Portu Kultury zorientowane są na rozpoznawanie, rozbudzanie i zaspokajanie potrzeb oraz aspiracji kulturalnych, tworzenie, upowszechnianie oraz promowanie aktywnego i kreatywnego uczestnictwa w kulturze, organizowanie wydarzeń kulturalnych, animację czasu wolnego (również podczas wakacji i ferii zimowych) oraz integrację społeczności lokalnej. W obiekcie odbywają się m.in. zajęcia muzyczne, teatralne, plastyczne, edukacyjne, hobbystyczne oraz rekreacyjne (pełny wykaz poniżej). Niewątpliwym sukcesem jest stworzenie w sandomierskiej przestrzeni kulturalnej projektu Sandomierska Akademia Musicalu.

Oferta placówki obejmuje także wynajem pomieszczeń wraz z pełnym wyposażeniem na organizację spektakli, koncertów, zajęć edukacyjnych, szkoleń, pokazów, wykładów i prelekcji.

W aktualnej ofercie zajęć prowadzonych w Porcie Kultury znajdują się:
- Pracownia Dźwięku "Czarno-Biali"
- Sandomierska Orkiestra Dęta
- Zajęcia muzyczne: nauka gry na gitarze/ukulele
- Zajęcia muzyczne: nauka gry na perkusji
- Zajęcia wokalne
- Warsztaty fotograficzne*
- Warsztaty fotografii tradycyjnej*
- Warsztaty teatralne dla młodzieży i dorosłych*
- Kreatywne zajęcia plastyczne (zajęcia prowadzone przez animatorów Stacyjkowo)*
- Zajęcia baletowe dla dorosłych i seniorów *
- Zajęcia Formacji Tanecznej "Dance Mania"*-
- Sexy Dance - zajęcia taneczne dla Pań*
- Strefa Wolnego Czasu*
- Zumba *
- Taniec towarzyski *
- Zajęcia musicalowe *

GODZINY OTWARCIA OBIEKTU:
poniedziałek-piątek, godz. 09:00-21:00
sobota, godz. 10:00-18:00

ADRES:
Port Kultury
ul. Portowa 24, 27-600 Sandomierz

KONTAKT:
Telefon: 15 644 50 74
E-mail: kierownik@esceka.pl - administracja, wynajem sal;
kapelmistrz@esceka.pl - kapelmistrz Sandomierskiej Orkiestry Dętej.
Profil na Facebooku: www.fb.com/portkulturysck

* ZAJĘCIA TYMCZASOWO ZAWIESZONE

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny