Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Sandomierskie Centrum Kultury

Wyróżnienie dla sandomierskiego Centrum Informacji Turystycznej

Utworzono dnia 27.09.2021

Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu, działające w strukturach Sandomierskiego Centrum Kultury zostało wyróżnione przez Polską Organizację Turystyczną w konkursie „Bądź blisko i w zgodzie z ekologią”. Celem projektu była promocja idei proekologicznego stylu życia i pracy w turystyce.

Zebrana Kapituła Konkursowa doceniła prężnie działającą sandomierską placówkę turystyczną za jej liczne inicjatywy proekologiczne. Nagrodzeni wyróżniali się również oryginalnością i atrakcyjnością przekazu, a także poczuciem humoru.

Dbanie o środowisko naturalne w każdy możliwy sposób ma znaczny wpływ na przyszłość nie tylko nas, ale i kolejnych pokoleń. Kreowanie stylu życia „blisko z ekologią” z pewnością przełoży się na poprawę stanu środowiska naturalnego a świadomość oraz edukacja ekologiczna wśród turystów i mieszkańców zapewne przełoży się na większą skuteczność podejmowanych działań, a przez to poprawi jakość życia.

Otrzymane wyróżnienie potwierdza profesjonalizm pracowników sandomierskiego CIT w podejmowanych przez nich działaniach i wykonywanej pracy.