Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Sandomierskie Centrum Kultury

Dzień ZdrowECO Optymisty

Utworzono dnia 25.08.2021

Zapraszamy na Dzień ZdrowECO Optymisty, który odbędzie 26  września 2021 r. w Ogrodzie Saskim (parku miejskim).

START 14.00

W programie:
- występ podopiecznych Sandomierskiego Studia Piosenki
- prezentacja EkoInicjatyw zrealizowanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej – promocja sandomierskiej wody i nowych miejskich zdrojów!
- budowanie domku dla owadów z Młodzieżową Radą Miasta
- prezentacja „skarbów z ziemi” znalezionych przy rewitalizacji parku
- zabawy i animacje sportowe zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
- koncert kwartetu wokalnego LeonVoci

Dodatkowo możliwość spisania się w Spisie Powszechnym 2021.

Wstęp wolny!

***

LeonVoci – zespół ze Lwowa założony w 2015 roku przez Nazara Tatsyshyna – lidera kwartetu. W tłumaczeniu z języka włoskiego oraz hiszpańskiego  LeonVoci oznacza „Głosy lwów” lub „Głosy Lwowa”.

Popularyzują muzykę klasyczną przez śpiew operowy na współczesną manierę. Największe światowe przeboje musicalowe, znane arie operowe oraz najpiękniejsze światowe hity wykonują z wielką klasą i prawdziwym profesjonalizmem. Obdarzeni są naturalnie brzmiącym głosem.

Laureaci międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych. Gwiazdy polskiej edycji programu „MAM TALENT”, gdzie jury i widzowie owacjami na stojąco przyjęli wykonawców, zostali również okrzyknięci objawieniem na polskim rynku muzycznym. Ich wokalny styl opisany był w prasie międzynarodowej jako bardzo barwny, z ekspresją. Swój zróżnicowany repertuar po mistrzowsku wykonują w językach: francuskim, włoskim, polskim, hiszpańskim, angielskim i ukraińskim.

LeonVoci to bardzo energiczny kwartet wokalny. Ich postać sceniczna pozostawia niezapomniane wrażenia ze względu na wielkie umiejętności wirtuozów jak również za naturalność, swobodę i dobry kontakt z publicznością.

Tenorzy występują z koncertami w towarzyszeniu orkiestry symfonicznej na terenie Europy. Odnieśli również wielki sukces koncertując na Węgrzech i w Niemczech.

Kwartet tworzą:
Nazar Tatsyshyn - ukraiński śpiewak operowy. Urodził się w malowniczym Karpackim mieście Turka, w obwodzie lwowskim. Absolwent Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej M. Łysenko w klasie wokalnej V.Ignatenko i A.Lipnik. Uczeń światowej sławy tenora Kaludi Kaludiego. Solista Filharmonii Lwowskiej. Laureat wielu ogólnoukraińskich i międzynarodowych konkursów. Jest uczestnikiem wielu projektów artystycznych na Ukrainie oraz poza jej granicami. Autor różnych programów koncertowych. Wykonawca głównych partii w produkcjach oper na Ukrainie i na całym Świecie. Słynny węgierski śpiewak operowy Lajos Miller powiedział: „Głos Nazara Tatsyshyna ma w sobie złoto!” Współpracuje z wieloma zagranicznymi reżyserami i dyrygentami O. Lyniv, K. Donadio, R. Revakovych, N. Conti, T. Placido. Koncertował w 50 krajach, a mianowicie w USA, Brazylii, Meksyku, Kanadzie, Norwegii, Islandii, Danii, Szwajcarii, na Węgrzech, Bułgarii, Szwecji, Polsce, Włoszech, Holandii i innych. Założyciel grupy czterech tenorów „LEONVOCI”, która podbija serca miłośników muzyki na całym świecie.

Andriy Stetskyy - ukraiński śpiewak operowy. Miłość Andrzeja do muzyki została zaszczepiona przez babcię śpiewającą ukraińskie pieśni ludowe.Absolwent lwowskiej Szkoły Muzycznej. S. Lyudkevich w klasie wokalnej u profesora V. Dudara. Absolwent-magister Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego I. Franko w specjalności akademickiego wokalu pod opieką profesora B. Bazylykuta. Andrew Stetskyy ma potężny głos o unikalnej barwie, jego aksamitną miękkością  zachwyca publiczność od początku utworu do końca. Laureat wielu regionalnych, ogólnoukraińskich i międzynarodowych konkursów. Solista biorący udział w różnych projektach artystycznych zarówno na Ukrainie, jak i za granicą. Współpracował ze znanymi dyrygentami:  tj. O. Lyniv, G. Kugi, N. Yatskiv, M. Yusypovych. Długoletni solista różnych zespołów chóralnych. Ma doświadczenie w wielu gatunkach wokalnych, takich jak opera, pop opery, musical itp. Członek grupy czterech tenorów „LEONVOCI”.

Ihor Radvanskyi - ukraiński wokalista. Absolwent lwowskiej szkoły muzycznej   S. Ludkevicha w klasie wokalnej V.Dudara. Studiował we Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej. M. Łysenko na wydziale śpiewu operowego w klasie O. Lychaca. Laureat regionalnych, ogólnoukraińskich  i międzynarodowych konkursów: Międzynarodowy konkurs „Impreza”, Konkurs Wokalny I. Malanyuk, Konkurs Wokalny O. Myszugi.

W latach 2012-2015 był solistą w Studiu Operowym Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej. Uczestnik wielu międzynarodowych projektów muzycznych. Solista różnych grup chóralnych. Osobliwość śpiewu Igora Radvansky’ego to wspaniałe posiadanie potężnego głosu. Ma także talent do komponowania i grania na różnych instrumentach muzycznych. Śpiewa w  wielu krajach na całym świecie. Członek grupy czterech tenorów „LEONVOCI”.

Roman Chava - ukraiński piosenkarz. Zaczął podziwiać muzykę od wczesnego dzieciństwa. Ukończył muzyczną szkołę w Drogobyczu na akordeonie.  Akademickiego wokalu uczył go  profesor nadzwyczajny B. Schuryk. Ma doświadczenie śpiewu chóralnego, zespołu i różnorodności. Solista różnych grup chóralnych. Obdarzony niezwykle mocnym i jednocześnie delikatnym głosem. Jego muzykalność dotyka wnętrza  każdego słuchacza. Współpracował z różnymi grupami muzycznymi na Ukrainie i za granicą. Posiada umiejętności kompozytorskie na różne instrumenty muzyczne. Cechą Romana Chavy są eksperymenty w gatunkach muzycznych. Brał udział w pierwszym sezonie Międzynarodowego Konkursu Wokalnego TV „X-Factor” (Ukraina). Członek grupy czterech tenorów „LEONVOCI”

Źródło: oficjalna strona zespołu leonvoci.com