Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Sandomierskie Centrum Kultury

Formacja Taneczna Dance Mania

Zajęcia taneczne z Formacjami Tanecznymi Dance Mania to oferta skierowana do uczestników każdej kategorii wiekowej (dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, młodzieży oraz dorosłych). Program zajęć jest dostosowany odpowiednio do wieku i umiejętności uczestników. Będą to zajęcia aktywne, dynamiczne oraz pełne fantastycznej zabawy!

Zachęcamy do zapisów!

1. Dzieci podczas zajęć będą pracowały nad:
- koordynacją oraz pamięcią ruchową;
- poczuciem rytmu;
- pokonaniem nieśmiałości oraz poznają pozytywne wartości jakie niesie ze sobą praca w grupie rówieśników.

2. W grupie młodzieży w przyjemnej atmosferze będziemy pracować nad:
- poznawaniem technik tańca nowoczesnego, t.j. new style, hip-hop, funky, jazz;
- poznawaniem technik tańca współczesnego oraz tańca klasycznego;
- indywidualnym rozwojem psychoruchowym.

3. W program zajęć dla grupy dorosłych zostały wkomponowane różne formy fitness. Uczestniczki poznają tajniki stylu sexy dance oraz tańca nowoczesnego. Ta propozycja zajęć skierowana jest do każdej aktywnej i świadomej kobiety!

Zapisy:  tel. 15 644 50 74
Terminarz zajęć i cennik dostępne w zakładcach Portu Kultury.
Więcej informacji u instruktora.

W trosce o wzajemne bezpieczeństwo prosimy o zachowanie wymaganego reżimu sanitarnego:

1.Przed wejściem do obiektu nakazuje się skorzystanie z płynu dezynfekującego do rąk przez wszystkie osoby wchodzące.
2.W grupie może przebywać określona liczba uczestników zależnie od powierzchni sali lub pracowni.
3. Należy zachowywać dystans między sobą – minimum 2 m.
4. W zajęciach nie mogą uczestniczyć dzieci i młodzież oraz dorośli, którzy są objęci kwarantanną lub izolacją albo mają objawy choroby zakaźnej.
5. W zajęciach nie mogą uczestniczyć osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni miały kontakt z osobą chorą z powodu infekcji wywołanej koronawirusem lub podejrzaną o zakażenie.
6. Uczestnicy zajęć do Portu Kultury są przyprowadzani/odbierani przez osoby zdrowe.
7. Obowiązuje zakaz korzystania z szatni.
8. Płatności gotówką lub przelewem na wskazane konto bankowe.
9. Przestrzeganie zaleceń obsługi obiektu.

***

Justyna Kuchta - tancerka, instruktor tańca, instruktor fitness, animator czasu wolnego, choreograf tańca, choreograf pokazów mody. Na co dzień prowadzi zajęcia do aktualnie słuchanej przez dzieci muzyki (zarówno polskiej, jak i obcojęzycznej) w technice tańca klasycznego, współczesnego oraz nowoczesnego, z elementami takich stylów jak Jazz, Balet, Disco i Funky. Dzieci zaznajamia z podstawową terminologią taneczną oraz uczy ciekawych choreografii. Podczas zajęć zwraca uwagę na postawę ciała uczestników – szczególnie dziewczynkom, w tak ważnym okresie wzrostu i dojrzewania, pomaga nabrać pewności siebie oraz nauczyć akceptacji własnego ciała. W grupie maluchów wprowadza dzieci w świat tańca poprzez zabawę – stawia na rozwój wyobraźni dzieci, która inspiruje je do samodzielnego tworzenia ruchu. W grupie młodzieży dba o indywidualne podejście do każdego młodego tancerza. Poprzez pracę z ruchem pomaga młodym ludziom budować poczucie własnej wartości oraz świadomości własnego ciała. Dorosłym gwarantuje miłą i luźną atmosferę na każdych zajęciach. 
Jako wykwalifikowany instruktor zapewnia bezpieczeństwo podczas wykonywanych ćwiczeń, opiekę oraz pełne zaangażowanie w swoją pracę. Poziom trudności choreografii, zakres kroków, figur oraz innych form ruchowych z udziałem muzyki, dostosowuje do wieku oraz możliwości uczestników zajęć.

Oto, co instruktorka mówi o tańcu: 
Taniec jest to ruch do muzyki, który już od wieku przedszkolnego pomaga wspierać i stymulować zmysły dzieci, a przez to rozwijać ich wrodzone talenty. Dzięki słyszanym utworom muzycznym, dziecko uczy się spostrzegać elementy muzyczne takie jak: melodia, rytm, tempo, nastrój itp., co jest podstawą do dalszego kształcenia muzycznego, a także rozwijania wrażliwości muzycznej. 
Poprzez ruch, który jest niezwykle istotny do prawidłowego rozwoju dzieci, taniec kształtuje napięcie i siłę mięśniową, dzięki czemu dziecko zyskuje większą kontrolę nad własnym ciałem. Różnorodny ruch wpływa na harmonijny rozwój psychoruchowy dziecka m.in. oddziałuje na układ oddechowy, krwionośny, hormonalny, a w szczególności wpływa na rozwój układu nerwowego i ruchu. 
Zajęcia taneczne maja na celu w szczególności rozwój psychoruchowy dziecka poprzez różnorodne ćwiczenia, wachlarz zabaw muzyczno-ruchowych oraz układy taneczne do muzyki, które bawią i uczą w atmosferze radości. Taniec kształtuje prawidłową sylwetkę, uczy i doskonali precyzję ruchów, koordynację ruchową oraz świadomość własnego ciała. Rozwija i wzmacnia również szereg pozytywnych cech tj. koncentrację uwagi, spostrzegawczość, pamięć, systematyczność. Poprzez zabawy i układy taneczne u dzieci kształtuje się orientacja w przestrzeni, wyobraźnia, inteligencja twórcza i kreatywność oraz uczą się wytrwałości, odporności psychicznej.
Zajęcia taneczne wpływają na wszechstronny rozwój. Dzięki pracy w grupie dzieci stają się bardziej komunikatywne, uczą się szacunku dla rówieśników oraz umiejętności współpracy i kultury osobistej. Podczas zajęć i występów dzieci nabywają odwagi i pewności siebie, a także zdolności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

FT Dance Mania zapisy 2021

FT Dance Mania

Utworzono dnia 22.01.2021, 09:18