Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Sandomierskie Centrum Kultury

Formacja Taneczna Dance Mania

Zajęcia taneczne z Formacjami Tanecznymi Dance Mania to oferta skierowana do uczestników każdej kategorii wiekowej (dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, młodzieży oraz dorosłych). Program zajęć jest dostosowany odpowiednio do wieku i umiejętności uczestników. Będą to zajęcia aktywne, dynamiczne oraz pełne fantastycznej zabawy!

Zachęcamy do zapisów!

1. Dzieci podczas zajęć będą pracowały nad:
- koordynacją oraz pamięcią ruchową;
- poczuciem rytmu;
- pokonaniem nieśmiałości oraz poznają pozytywne wartości jakie niesie ze sobą praca w grupie rówieśników.

2. W grupie młodzieży w przyjemnej atmosferze będziemy pracować nad:
- poznawaniem technik tańca nowoczesnego, t.j. new style, hip-hop, funky, jazz;
- poznawaniem technik tańca współczesnego oraz tańca klasycznego;
- indywidualnym rozwojem psychoruchowym.

3. W program zajęć dla grupy dorosłych zostały wkomponowane różne formy fitness. Uczestniczki poznają tajniki stylu sexy dance oraz tańca nowoczesnego. Ta propozycja zajęć skierowana jest do każdej aktywnej i świadomej kobiety!

Zapisy:  tel. 15 644 50 74
Terminarz zajęć i cennik dostępne w zakładcach Portu Kultury.
Więcej informacji u instruktora - Justyny Kuchty.

W trosce o wzajemne bezpieczeństwo prosimy o zachowanie wymaganego reżimu sanitarnego:

1.Przed wejściem do obiektu nakazuje się skorzystanie z płynu dezynfekującego do rąk przez wszystkie osoby wchodzące.
2.W grupie może przebywać określona liczba uczestników zależnie od powierzchni sali lub pracowni.
3. Należy zachowywać dystans między sobą – minimum 2 m.
4. W zajęciach nie mogą uczestniczyć dzieci i młodzież oraz dorośli, którzy są objęci kwarantanną lub izolacją albo mają objawy choroby zakaźnej.
5. W zajęciach nie mogą uczestniczyć osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni miały kontakt z osobą chorą z powodu infekcji wywołanej koronawirusem lub podejrzaną o zakażenie.
6. Uczestnicy zajęć do Portu Kultury są przyprowadzani/odbierani przez osoby zdrowe.
7. Obowiązuje zakaz korzystania z szatni.
8. Płatności gotówką lub przelewem na wskazane konto bankowe.
9. Przestrzeganie zaleceń obsługi obiektu.

***

Justyna Kuchta - tancerka, instruktor tańca, instruktor fitness, animator czasu wolnego, choreograf tańca, choreograf pokazów mody. Na co dzień prowadzi zajęcia do aktualnie słuchanej przez dzieci muzyki (zarówno polskiej, jak i obcojęzycznej) w technice tańca klasycznego, współczesnego oraz nowoczesnego, z elementami takich stylów jak Jazz, Balet, Disco i Funky. Dzieci zaznajamia z podstawową terminologią taneczną oraz uczy ciekawych choreografii. Podczas zajęć zwraca uwagę na postawę ciała uczestników – szczególnie dziewczynkom, w tak ważnym okresie wzrostu i dojrzewania, pomaga nabrać pewności siebie oraz nauczyć akceptacji własnego ciała. W grupie maluchów wprowadza dzieci w świat tańca poprzez zabawę – stawia na rozwój wyobraźni dzieci, która inspiruje je do samodzielnego tworzenia ruchu. W grupie młodzieży dba o indywidualne podejście do każdego młodego tancerza. Poprzez pracę z ruchem pomaga młodym ludziom budować poczucie własnej wartości oraz świadomości własnego ciała. Dorosłym gwarantuje miłą i luźną atmosferę na każdych zajęciach. 
Jako wykwalifikowany instruktor zapewnia bezpieczeństwo podczas wykonywanych ćwiczeń, opiekę oraz pełne zaangażowanie w swoją pracę. Poziom trudności choreografii, zakres kroków, figur oraz innych form ruchowych z udziałem muzyki, dostosowuje do wieku oraz możliwości uczestników zajęć.

Oto, co instruktorka mówi o tańcu: 
Taniec jest to ruch do muzyki, który już od wieku przedszkolnego pomaga wspierać i stymulować zmysły dzieci, a przez to rozwijać ich wrodzone talenty. Dzięki słyszanym utworom muzycznym, dziecko uczy się spostrzegać elementy muzyczne takie jak: melodia, rytm, tempo, nastrój itp., co jest podstawą do dalszego kształcenia muzycznego, a także rozwijania wrażliwości muzycznej. 
Poprzez ruch, który jest niezwykle istotny do prawidłowego rozwoju dzieci, taniec kształtuje napięcie i siłę mięśniową, dzięki czemu dziecko zyskuje większą kontrolę nad własnym ciałem. Różnorodny ruch wpływa na harmonijny rozwój psychoruchowy dziecka m.in. oddziałuje na układ oddechowy, krwionośny, hormonalny, a w szczególności wpływa na rozwój układu nerwowego i ruchu. 
Zajęcia taneczne maja na celu w szczególności rozwój psychoruchowy dziecka poprzez różnorodne ćwiczenia, wachlarz zabaw muzyczno-ruchowych oraz układy taneczne do muzyki, które bawią i uczą w atmosferze radości. Taniec kształtuje prawidłową sylwetkę, uczy i doskonali precyzję ruchów, koordynację ruchową oraz świadomość własnego ciała. Rozwija i wzmacnia również szereg pozytywnych cech tj. koncentrację uwagi, spostrzegawczość, pamięć, systematyczność. Poprzez zabawy i układy taneczne u dzieci kształtuje się orientacja w przestrzeni, wyobraźnia, inteligencja twórcza i kreatywność oraz uczą się wytrwałości, odporności psychicznej.
Zajęcia taneczne wpływają na wszechstronny rozwój. Dzięki pracy w grupie dzieci stają się bardziej komunikatywne, uczą się szacunku dla rówieśników oraz umiejętności współpracy i kultury osobistej. Podczas zajęć i występów dzieci nabywają odwagi i pewności siebie, a także zdolności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Patrycja Wojtasik - instruktor tańca

Dance Mania - zapisy

FT Dance Mania

Utworzono dnia 22.01.2021, 09:18

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny